Muğla'nın Bodrum ilçesinde, hurda malzeme taşıyan bir kamyonette 20 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmen kaçakçılığı operasyonu kapsamında gerçekleşen bu olayda, 5 kişi gözaltına alındı.

A W199364 02

Kaçakçılık Şüphelileri Tuğla ve Hırdavat Yüklü Kamyonetle Göçmen Taşıdı

Olaya ilişkin alınan bilgilere göre, İzmir'den Bodrum'a kaçak yollarla göçmen getiren şüpheliler, dikkat çekmemek adına göçmenleri tuğla ve hırdavat yüklü bir kamyonete bindirdi. Akyarlar Mahallesi'nde bulunan bir otele yerleştirilen göçmenler, daha sonra aynı kamyonetle tekneye götürülürken jandarma ekipleri tarafından operasyon gerçekleştirildi.

A W199364 03

Göçmenler Jandarma Tarafından Yakalandı, İşlemler Başlatıldı

Operasyon sonucunda göçmenlerle birlikte organizatörler de jandarma ekiplerince yakalandı. Göçmenlerin işlemleri tamamlandıktan sonra Muğla İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi. Gözaltına alınan M.K., Ş.K., B.U., A.U. ve A.A. isimli göçmen kaçakçılığı şüphelileri ise karakoldaki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Çankırı’da Yemek Yerken Soluk Borusuna Yiyecek Kaçan Adam Hayatını Kaybetti Çankırı’da Yemek Yerken Soluk Borusuna Yiyecek Kaçan Adam Hayatını Kaybetti

A W199364 05

Kaynak: İHA