Muğla'nın ilçesi Bodrum'da yerel seçimlerini kazanan Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, önceki dönem Bodrum Belediye Başkanı olan Ahmet Aras'tan görevi devraldı. Mandalinci, mazbatasını Bodrum Adliyesi'nde aldı ve ardından Başkan Aras ile birlikte Bodrum Belediyesi'ne gelerek vatandaşlarla buluştu.

Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Tamer Mandalinci Görevi Devraldı (2) Result

Devir-Teslim Töreni Coşkuyla Gerçekleşti

Bodrum Belediye Başkanlığı devir-teslim töreni, geniş katılımla Bodrum Belediyesi önünde yapıldı. Törene giren Mandalinci ve Aras, alkışlarla karşılandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, Başkan Mandalinci ve Ahmet Aras konuşmalarını gerçekleştirdi.

MHP'de yeni Başkanlık Divanı belirlendi! İşte üyeler MHP'de yeni Başkanlık Divanı belirlendi! İşte üyeler

Mandalinci'nin Vaatleri

Tamer Mandalinci, Bodrum'da yönettikleri kampanya sürecinin başarılı olduğunu vurgulayarak, gençliğin siyasette daha aktif olması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden aldıkları desteği vurgulayarak, Bodrum'un daha yaşanabilir bir şehir haline getirilmesi için çalışacaklarını belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Tamer Mandalinci Görevi Devraldı (4) Result

Ahmet Aras'tan Teşekkür 

Önceki belediye başkanı Ahmet Aras, Muğla ve Bodrum'da elde ettikleri başarıyı vurgulayarak, bunun altında yatan temel unsurun Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu ifade etti. Aras, seçim sürecinde kendisine destek olanlara teşekkür etti ve halkın verdiği görevi layıkıyla yerine getireceklerini söyledi.

CHP Muğla'da çifte sevinç! Ahmet Aras ve Gonca Köksal seçim zaferini kutladı CHP Muğla'da çifte sevinç! Ahmet Aras ve Gonca Köksal seçim zaferini kutladı

Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Tamer Mandalinci Görevi Devraldı (3) Result

Başkan Mandalinci, Belediye Başkanlık Mührünü Aldı

Törende, Tamer Mandalinci, Bodrum Belediye Başkanlık mührünü Ahmet Aras'tan teslim aldı. İki başkan birbirlerine teşekkür ederek, çiçek takdiminde bulundular.

'Büyük Şehir, Küçük Şehir Ayrımı Ortadan Kalkacak'

Tamer Mandalinci, duygularını dile getirerek, Bodrum'da yaşanan doğal afetlerden bahsetti ve bundan sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Bodrum için hizmet vereceğini ifade etti. Ayrıca, kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceğini ve Bodrum için çalışacaklarını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Seçim Sonuçları 2024 Muğla Büyükşehir Belediyesi Seçim Sonuçları 2024

Kaynak: İHA