İstanbul'un Şişli ilçesinde, Harbiye Mahallesi Taşkışla Caddesi'nde dün akşam saatlerinde meydana gelen bir trafik kazası, hüzne sebep oldu. Polis Memuru Furkan Bor'un motosikleti ile seyir halindeyken virajı alamayarak beton bloğa çarpması sonucu gerçekleşen kaza, Bor'un hayatını kaybetmesine sebep oldu. Kazada, Bor'un yanında bulunan meslektaşı Faruk K. ise yaralandı. Olay yerinde bulunan diğer polislerin ihbarı üzerine sağlık ekipleri, yaralıları hastaneye kaldırdı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Furkan Bor, şehit oldu.

A W169033 02

Bingöl'de Son Vedalar

Bingöl'ün yetiştirdiği evlatlarından biri olan Furkan Bor, memleketi Bingöl'de düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazı sonrasında dualar eşliğinde defnedilen Bor, Bingöl'ün topraklarına emanet edildi. Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, törende yaptığı konuşmada, ülke için fedakarlık yapan şehitlere olan minnet ve şükranlarını dile getirdi. Vali Usta, gecenin bu saatinde vatandaşların yanlarında olduğu için teşekkür ederek, Bingöl'ün birlik ve beraberliğin simgesi olduğunu vurguladı.

Azur Air’den Antalya’ya İlk Uçuş Azur Air’den Antalya’ya İlk Uçuş

A W169033 03

Bir Köy, İki Şehit

Ülkenin birliği ve bütünlüğü için gösterdikleri fedakarlıklarla bilinen Bingöl, son zamanlarda aynı köyden peş peşe şehitler vermenin üzüntüsünü yaşıyor. Birkaç gün önce Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Bingöllü Tabip Teğmen Hulusi Elçi'nin ardından şimdi de İstanbul'da trafik kazasında hayatını kaybeden Furkan Bor, aynı köyde defnedildi. Bu acı tablo, Bingöl'ün birlik ve beraberlik ruhunu daha da pekiştiriyor.

A W169033 04

Furkan Bor'un son yolculuğuna uğurlanması için düzenlenen törene, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, AK Parti Bingöl Milletvekilleri Feyzi Berdibek ve Zeki Korkutata, ilin güvenlik güçlerinin temsilcileri ve şehidin ailesi ile vatandaşlar katıldı. Tören, duygu dolu anlara sahne oldu.

A W169033 06

Kaynak: İHA