Kayseri'de oto sanayicilik yapan Deniz Himmetoğlu, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi yola çıkacak olan vatandaşların araçlarının bakımlarını yapmaları gerektiğini belirtti. Himmetoğlu, bu süreçte vatandaşların araçlarının kontrollerini yaptırmalarının hayati önem taşıdığını vurguladı.

Yolculuk Öncesi Araç Bakımları İhmal Edilmemeli

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala tatil için yola çıkacak olan vatandaşlar, araçlarıyla güvenli bir seyahat yapmak adına hazırlıklara başladılar. Deniz Himmetoğlu, 30 yıldır Kayseri'de oto sanayicilik yapmanın verdiği tecrübeyle, vatandaşlara yolculuk öncesi araç bakımlarını ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi.

Bayramda yola çıkacaklar dikkat! Araç bakımı hakkında yapılması gerekenler

Yaz Aylarına Girilirken Önlemler Alınmalı

Himmetoğlu, özellikle yaz aylarına girilmesiyle birlikte araç bakımlarının daha da önem kazandığını ifade etti. Yazlık lastik takımının artık yapılabileceğini belirten Himmetoğlu, araçlarda yağ bakımları, su bakımları gibi rutin kontrollerin yapılması gerektiğini vurguladı.

Genel kurula Antalya damgası: 5 üye belirlendi! Genel kurula Antalya damgası: 5 üye belirlendi!

Tatile Gidecek Vatandaşlara Öneriler

Özellikle memleketlerine veya tatil bölgelerine gidecek olan vatandaşlara seslenen Himmetoğlu, lastik değişiminden önce balataların, aracın genel kontrolünün yapılması gerektiğini belirtti. Bu sayede olası sorunların yolculuk sırasında ortaya çıkmayacağını ve seyahatin daha güvenli geçeceğini ifade etti.

Kaynak: İHA