Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Gulin Belediyesi ile olan kardeş kent ilişkilerinin 10. yıldönümü vesilesiyle Çin-ASEAN Belediye Başkanları Forumu’na katıldı. Başkan Uysal, forumun oldukça verimli geçtiğini belirtti ve “Turizmcilerimizin mücadeleleriyle yükselen kitle turizmimizin yanında Muratpaşa’mızın, Antalya şehir merkezimizin turist alabilmesi için her platformda tanıtıma ve dünyayla entegrasyona devam ediyoruz” dedi.

Çin-ASEAN Belediye Başkanları Forumu

Başkan Uysal, Çin’in popüler turistik şehri Gulin’de düzenlenen ASEAN Belediye Başkanları Forumu’na katıldı. Forumun bu yılki ana teması “Evlerimizi birlikte inşa etmek, birlikte refahı teşvik etmek” olarak belirlendi.

Katılımcı ve Çağa Uygun Yönetim Anlayışı

Forumun açılışında konuşan Başkan Uysal, Muratpaşa’da katılımcı ve çağa uygun bir yönetim anlayışını hayata geçirdiklerini söyledi. “Belediyemizin kapılarını dünyaya açtık” diyen Uysal, Kaleiçi Old Town Festivali ile uluslararası ilişkileri en üst noktaya taşıdıklarını belirtti.

Teknolojik Olanaklar ve Doğrudan Demokrasi

Başkan Uysal, teknolojik olanaklar sayesinde doğrudan demokrasinin kanallarının daha da güçlendiğini vurguladı. Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi, Türkiye’nin ilk dijital demokrasi platformu olan Komşu Meclisi, yaşlı, yabancılar ve muhtarlar meclislerinin Muratpaşa Belediyesi’nin bu alandaki çalışmaları olduğunu söyledi.

Kemer‘den kışa bomba hazırlık! Kemer‘den kışa bomba hazırlık!

Forumun Sonuçları

Başkan Uysal, 21 Kasım’da sona erecek forumun yeni işbirliklerinin kurulması ve fikir alışverişi anlamında oldukça verimli geçtiğini belirtti. “Turizmcilerimizin mücadeleleriyle yükselen kitle turizmimizin yanında Muratpaşa’mızın, Antalya şehir merkezimizin turist alabilmesi için her platformda tanıtıma ve dünyayla entegrasyona devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: Muratpaşa Belediyesi/Bülten