Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi'ni ziyaret ederek, dernek üyeleriyle bir araya geldi. Ziyaret sırasında engelli vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Böcek, yeni dönemde gerçekleştirmeyi planladığı projeler hakkında bilgi verdi.

BATEM'in 91. Kuruluş Yıl Dönümü ve Enstitü Emeklilerine Vefa Etkinliği Kutlandı BATEM'in 91. Kuruluş Yıl Dönümü ve Enstitü Emeklilerine Vefa Etkinliği Kutlandı

Başkan Muhittin Böcek Türkiye Sakatlar Derneği'ni ziyaret etti

Başkan Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak engelli bireylerin yaşam kalitelerini yükseltmek ve sosyal hayata daha etkin bir şekilde katılmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Bu kapsamda, engelli hizmet merkezleri ve engelsiz ulaşım araçları gibi hizmetleri hayata geçirdiklerini ifade etti.

Sosyal yaşamda yer almaları için çaba gösteriyoruz

Engellilere yönelik yapılan hizmetlerin artırılması gerektiğini vurgulayan Başkan Böcek, 'Planlı kurallı bir kent hedefiyle çıktığımız yolda, engelli bireylerin ihtiyaçlarını dikkate alarak, sosyal yaşamda yer almaları için çaba gösteriyoruz. Antalya merkez ve ilçelerimizde bulunan engelli hizmet merkezlerimizle engellilerin sorunlarına daha kolay ve daha hızlı çözüm konusunda yardımcı oluyoruz. Engelsiz ulaşım araçlarımız ile bedensel engeli vatandaşlarımıza, hastane ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki randevuları için ücretsiz ulaşım hizmeti vermekteyiz. Engelli vatandaşlarımıza, ihtiyaçları doğrultusunda; tekerlekli sandalye, beyaz baston, gıda, aşevi, eşya, giysi, nakdi ve ayni yardımlar yapıyor, danışmanlık-rehberlik hizmetleri veriyoruz. Evde bakım ekibimizdeki doktor ve hemşirelerimiz, engelli bireylerin sağlık kontrollerini yapmakta, engelli vatandaşlarımızın öz bakımları, ev temizliği gibi günlük ihtiyaçlarını gidermekteyiz' dedi.

Başkan Muhittin Böcek Türkiye Sakatlar Derneği'ni ziyaret etti

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural’ı Başkan danışmanı olarak atadığını hatırlatan Başkan Böcek, 'Kendisi sizlerin sesi olmakta, sizler adına en iyisinin yapılması için büyük gayret göstermektedir’ diye konuştu. 

Başkan Böcek, engellilere yönelik su indirim oranını yüzde 40'a çıkararak daha fazla destek sağladıklarını ifade etti. Böcek, 'Engel tanımayan vatandaşlarımız için önümüzdeki dönem Pozitif Kart, Engelsiz Yaşam Evi ve Engelsiz Yerleşke gibi projelerimiz hazır. Muhittin Böcek olarak daha önce de söylediğim gibi aramızda hiçbir zaman engeller olmadı ve her zaman size destek olmaya devam edeceğim' şeklinde konuştu.

Başkan Muhittin Böcek Türkiye Sakatlar Derneği'ni ziyaret etti

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten