Başak Sucuka, son zamanlarda sıkça merak edilen bir isim haline geldi. Peki, Başak Sucuka kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır ve hangi mesleği icra etmektedir? İşte tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası haberimizde...

KPSS lisans sınavı ne zaman? Saat kaçta başlıyor ve bitiyor? KPSS lisans sınavı ne zaman? Saat kaçta başlıyor ve bitiyor?

Başak Sucuka Kimdir?

Başak Sucuka, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra uluslararası bir şirkette satış ve pazarlama alanında kariyerine başladı. Burada altı yıl boyunca başarılı bir performans sergileyen Sucuka, 2017 yılında yeni bir girişime imza attı.

Givin: Sosyal Sorumluluk Projelerinin Öncüsü

Başak Sucuka, 2017 yılı Nisan ayında Türkiye'nin ilk kaynak geliştirme mobil uygulaması olan Givin'i kurarak sosyal girişimcilik alanında önemli bir adım attı. Givin, kullanıcıların artık ihtiyaç duymadıkları eşyalarını veya markaların bağış olarak sunabileceği ürünleri, bağış karşılığında satışa çıkararak elde edilen geliri eğitim projelerine aktarmayı amaçlıyor. Şu anda Givin, 10 farklı sivil toplum kuruluşuna destek sağlamakta.

Başak Sucuka’nın Kariyeri ve Vizyonu

Fikirlerini hayata geçirme azmiyle tanınan Sucuka, Givin'i sadece bir mobil uygulama olarak bırakmayıp, Mart 2019'da kasasız hizmet veren ilk mağazayı Bodrum Yalıkavak Marina'da açtı. İstanbul Akasya AVM'de ise ikinci mağazasını faaliyete geçirdi. Givin, kullanıcılarına eşyalarını STK'lar yararına satma imkanı sunarak sosyal sorumluluk projelerine katılımı teşvik ediyor.

Kadın Girişimcilik ve Sosyal İnovasyon

Başak Sucuka, sosyal girişimcilik alanında önemli bir figür olarak öne çıkmakta. Givin uygulaması, insanların kullanmadıkları eşyaları bağışlayarak sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamalarına olanak tanıyor. Bu girişimleriyle Sucuka, kadın girişimciliği ve sosyal inovasyon alanlarında ilham verici bir rol model olmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi