Bandırma Belediyesi'nin 600 Evler Mahallesi'nde bulunan Türkan Saylan Gündüz Bakım Evi'nde, 4 yaşındaki K.Ö.'ye şiddet uygulandığı iddiası gündeme geldi.

Olay, K.Ö.'nün babaannesinin çocuğun avuç içinde tırnak batığı ve kan izleri görmesiyle ortaya çıktı. K.Ö. bu durumu önce babaannesine, ardından anne ve babasına anlattı. Çocuk, öğretmen C.U.'nun, oyun oynarken yaramazlık yaptığı gerekçesiyle kendisini tırnaklarını geçirerek yaraladığını söyledi.

Erzincan İliç'teki Maden Faciasında Bilirkişi Raporu Ortaya Çıktı: Acil eylem planı yok Erzincan İliç'teki Maden Faciasında Bilirkişi Raporu Ortaya Çıktı: Acil eylem planı yok

Aile Darp Raporu Aldı

K.Ö.'nün ailesi hemen harekete geçti ve Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden darp raporu aldı. Raporda, çocuğun avuç içinde 12 ve 6 milimetrelik iki tırnak yarasının olduğu belirlendi. Bu raporun ardından baba C.Ö., gerçekleri öğrenmek için gündüz bakım evine gitti. Güvenlik kamerası kayıtlarını incelemek isteyen baba, öğretmen C.U.'nun çocuğu hırpalayarak bir kenara çektiğini ve şiddet uyguladığını gördü.

Hukuki Süreç Başlatıldı

Baba C.Ö., Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek öğretmen C.U.'dan şikayetçi oldu. Olayın ardından Bandırma Belediyesi tarafından öğretmen C.U.'nun açığa alındığı ve hakkında hukuki sürecin başlatıldığı öğrenildi.

Kaynak: İHA