Şırnak'ta Akıl Almaz Kaza! Ortalığı Kan Götürdü Şırnak'ta Akıl Almaz Kaza! Ortalığı Kan Götürdü

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "VAN’ da meydana gelen olaylar başta olmak üzere 14 ilde Bölücü Ter*r Örgütü (BTÖ) adına Kanunsuz Sokak Eylemleri yapan 340 şüpheli, eş zamanlı olarak düzenlenen “BOZDOĞAN-20” operasyonlarıyla yakalandı" dedi.

Şüphelilerin Eylemleri ve Yakalanma Süreci

Şüphelilerin; Van, Diyarbakır, Şırnak, İzmir, Mardin, Batman, Kocaeli, Antalya, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Ankara, Bingöl ve Manisa'da gerçekleştirdikleri eylemler şöyle:

  • Ter*r örgütü adına çöp konteynerleri ve lastikler ile yol kapatarak havai fişek, taş, EYP ve molotofkokteyli ile kanunsuz sokak eylemleri yaptıkları,
  • Güvenlik güçlerimize yönelik taşlı saldırıda bulundukları ve uyarılara rağmen dağılmayarak mukavemet gösterdikleri,
  • Bölücü Ter*r Örgütünü (BTÖ) övücü slogan attıkları,
  • Sosyal medya hesapları üzerinden ter*r örgütü propagandası yaptıkları,
  • Bölücü Ter*r Örgütü içerisinde geçmiş dönemlerde faaliyet yürüttükleri,
  • Haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyon Detayları

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Ter*rle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Van, Diyarbakır, Şırnak, İzmir, Mardin, Batman, Kocaeli, Antalya, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Ankara, Bingöl ve Manisa İl Emniyet Müdürlüklerince BOZDOĞAN-20 Operasyonları düzenlendi.

İçişleri Bakanı'ndan Açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Ter*r eylemlerinin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelemiz kararlılıkla devam edecek" ifadelerine yer verdi. "Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi