Bitcoin'de tarihi an: Ünlü ekonomist sonraki seviyeyi açıkladı Bitcoin'de tarihi an: Ünlü ekonomist sonraki seviyeyi açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Işıkhan, 2024'te yürürlüğe girecek olan asgari ücrete dair tek bir zam sinyali vererek, "Temmuz ayında olduğu gibi, temel prensibimiz yine enflasyonun etkisine maruz bırakmamak olacak. Asgari ücret zaten yılda bir kez güncelleniyordu, bu da yine tek bir zamla gerçekleşecek" dedi.

Işıkhan, asgari ücretle ilgili toplantıların Aralık ayında başlayacağını belirterek, "31 Aralık tarihine kadar kararın Resmi Gazete'de yayımlanması gerekiyor. Bu nedenle, geçtiğimiz temmuz ayındaki gibi bir süreç işleyecek. Asgari ücret zaten yılda bir kez güncelleniyordu. Yine tek bir zamla bu süreci yönetmeye çalışıyoruz. Geçen temmuz ayındaki zam, Cumhurbaşkanımızın öngörüsü doğrultusunda ihtiyaç duyulduğunda gerçekleşti. Ancak önümüzdeki yıl, enflasyonda bir gerileme olacağını umuyoruz. Bu nedenle, Temmuz'da ikinci bir toplantı yapmayı düşünmüyoruz ve ikinci bir zam ihtiyacı olmayacağını düşünüyoruz. Çünkü tüm ekonomik göstergeler olumlu bir yönde ilerliyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: Kamer Durdu