Fenerbahçe'nin Hisseleri Yatırımcısına Kazandırmaya Devam Ediyor Fenerbahçe'nin Hisseleri Yatırımcısına Kazandırmaya Devam Ediyor

Evlenecek gençlere yönelik 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira tutarındaki faizsiz kredi desteği açıklanmıştı fakat ödeme tarihi belirsizdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, TRT Haber'de önemli açıklamalarda bulundu ve evlilik kredisi ödemelerinin başlangıç tarihini duyurdu.

Bakan Göktaş canlı yayında açıkladı: Faizsiz evlilik kredisi ödemeleri için tarih verildi!

Bakan Göktaş'ın Açıklamalarından Öne Çıkanlar

Aile ve Gençlik Fonu'nun Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda hayata geçirildiğini belirten Bakan Göktaş, bu fonun gençlerin aile kurmalarını desteklediğini vurguladı. Evlenecek gençlere yönelik 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira tutarında faizsiz kredi desteğinin büyük ilgi gördüğünü ve görmeye devam ettiğini ifade etti.

Bakan Göktaş canlı yayında açıkladı: Faizsiz evlilik kredisi ödemeleri için tarih verildi!

"En Çok Başvuru Hatay'dan"

Bakan Göktaş, pilot proje olarak deprem bölgesinden başladıklarını ve bu fonun öncelikle Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinden başlatıldığını belirtti. En çok başvurunun Hatay'dan geldiğini dile getiren Bakan Göktaş, bugüne kadar 8 bin 563 çiftin başvuruda bulunduğunu söyledi. Şartları sağlayan yaklaşık 2 bin 13 gence evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verildiğini ekledi.

Bakan Göktaş canlı yayında açıkladı: Faizsiz evlilik kredisi ödemeleri için tarih verildi!

"Ödemeler 21 Mayıs'ta Başlıyor"

Bakan Göktaş, fondan yararlanan gençlere müjdeyi paylaşarak, resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen çiftlerin kredi ödemelerinin 21 Mayıs itibarıyla hesaplarına geçmeye başlayacağını duyurdu. Gençlere hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulunan Bakan Göktaş, projeyi zamanla tüm Türkiye'ye yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi