Muratpaşa Belediyesi, '10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü' çerçevesinde, kas iskelet sistemi sağlığını desteklemek ve bilinçlendirmek için vatandaşlara yönelik bir pilates etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte, katılımcılara sıkça karşılaşılan duruş bozuklukları ve ani, zorlayıcı hareketlerin neden olduğu boyun ve bel fıtığı gibi rahatsızlıklarla başa çıkma yöntemleri öğretildi.

Spor İşleri Müdürü: "Her Gün Sabah Sporu Yapıyoruz"

Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdürü Varol Tanğ, etkinliğin yanı sıra her gün düzenledikleri sabah sporlarının önemine değindi. Tanğ, sabah sporlarında katılımcılara hareketin önemi, bulaşıcı hastalıklardan korunma, obeziteden uzak kalma gibi konularda bilgiler aktardıklarını vurguladı.

Fadime Ötgen: "Sporla Rahatsızlıkların Önüne Geçtim"

Etkinliğe katılanlardan Fadime Ötgen, dizine protez takılma aşamasına gelmesine rağmen düzenli spor yapmanın rahatsızlıkların önüne geçtiğini belirtti. Ötgen, her gün belediye tesislerinde spora katıldığını ve günde 10 bin adım attığını dile getirerek, belediyenin sağladığı ücretsiz imkanlar sayesinde sağlıklı bir yaşama kavuştuğunu ifade etti.

Kemal Kılıçdaroğlu Yeni Parti Mi Kuruyor? Kemal Kılıçdaroğlu Yeni Parti Mi Kuruyor?

Marina Ören: "Doktor Tavsiyesiyle Spora Başladım"

20 yıldır Antalya'da yaşayan Ukraynalı Marina Ören ise bir aydır Muratpaşa Belediyesi antrenörleriyle spor yaptığını aktardı. Ören, doktor tavsiyesiyle fıtık egzersizleri konusunda bilgiler aldığını ve düzenlenen çalışmadan memnun kaldığını belirtti.

Kaynak: İHA