Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) milletvekilliğinin düşürülmesi hakkında X hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli ayrıca Anayasa Mahkemesi'nin 'darbeye tevessül ettiğini' iddia etti.

'Darbeye tevessül eden Anayasa Mahkemesidir'

Paylaşımlarında Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu belirten Bahçeli, 'Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü, suçluyu koruma imtiyazı veya bir yargı kararını darbe iddiasıyla yok sayma hakkı olamaz. Demokrasiye, milli huzur ve güvenliğimize darbeye tevessül eden Anayasa Mahkemesi’dir. Milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anayasa Mahkemesi’nin medya gücünü arkasına alarak ilerlettiği vesayetçi, art niyetli, peşin hükümlü, siyasi hüviyetli sakat ve sancılı tutumunu reddetmiş, Anayasa’nın 84’üncü maddesinin ikinci fıkrası çerçevesinde kesinleşmiş mahkeme kararının gereğini yapmıştır' dedi.

AK Parti'den ayrılarak CHP'ye katıldı AK Parti'den ayrılarak CHP'ye katıldı

Bahçeli'den Anayasa Mahkemesi'ne 'Darbe' Suçlaması-1

Can Atalay kararının Meclis'te okunması

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Bekir Bozdağ’ı cesur, dirayetli ve tavizsiz yönetiminden dolayı tebrik eden Devlet Bahçeli, 'Gazi Meclisin saygınlığını muhafaza ve müdafaa gayreti nedeniyle de teşekkürlerimi paylaşıyorum. Başkanlık kürsüsü önüne toplanan, sıra kapaklarına vuran, Meclisimizi yuhalayarak kendileriyle müsemma olan nefret ve şiddet gösterisine heveslenenler, kınanmaya müstahak demokrasi cellatlarıdır. Millet iradesi demokrasi ve hukuk namusuna sahip çıkmıştır. Şerafettin Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşmesinin hitamında yeni bir Gezi provokasyonu telaffuz edenler gaflettedir. Sokağı ve kanunsuz direnişi adres gösterenler, dahası ülkemiz aleyhine her türlü pozisyonun alınmasından bahsedenler husumet figüranlarıdır. Hiç kimse bedeli ve sonuçları çok ağır olacak bir yanlışın faili olmamalıdır. Türkiye’nin anarşiye ve sokak diline teslimiyeti sadece ham bir hayaldir. Demokrasiye ve hukuka saygı herkesin, hepimizin temel sorumluluğudur. Şuur kaybının pençesinde bu sorumluluğun hilafına hareket edenleri ne tarih ne de millet affetmeyecektir' ifadelerini kullandı.

Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü

Siyasilerden Can Atalay Tepkisi Siyasilerden Can Atalay Tepkisi

Can Atalay kimdir? Nerelidir? Neden tutuklandı? Can Atalay kimdir? Nerelidir? Neden tutuklandı?

Kaynak: Haber Merkezi