Galatasaray ve Fenerbahçe yönetiminin Atatürk'ten taviz vermemsi ve maça Atatürk tişörte ve 'yurtta sulh, cihanda sulh' yazılı pankartla çıkmak istemesine izin vermeyen Suudi Arabistan yönetimi ile anlaşılmayınca, maç iptal edildi. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Türkiye'ye dönmesi sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin istifasını istediği iddialar arasında bulunuyor.

Dün gece istifa edeceği iddia edilen Büyükekşi'nin ardından sosyal medya kullanıcıları yeni TFF Başkanı'nın Aziz Yıldırım olmasını istedi. Sosyal medyanın gündemi olan Süper Kupa maçının 'Mustafa Kemal Atatürk Süper Kupası' olarak yeniden isimlendirilmesini isteyen kullanıcılar, eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın TFF Başkanı olmasını istedi.

E68486Ed 348A 48Fc Bfdf 37D45D4C5Ccc

Mustafa Kemal Atatürk isminden rahatsız olan Suudi Arabistan yönetimine en iyi cevabı veren iki büyük kulübü havalimanında karşılayan taraftarlar, Aziz Yıldırım'ın TFF Başkanı olmasını istedi.

Aziz Yıldırım Aslen Nerelidir?

2 Kasım 1952 tarihinde Ergani'de doğan Türk iş adamı ve inşaat mühendisi Aziz Yıldırım, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanı olarak da bilinir.

Aziz Yıldırım Nerden Mezun Oldu?

İlkokul ve lise eğitimini Düzce'de tamamlayan Yıldırım, Düzcespor Kulübü'nde amatör futbol oynamıştır. Daha sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi'nden inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur.

TFF Süper Lig fikstürünü güncelledi TFF Süper Lig fikstürünü güncelledi

Aziz Yıldırım Ne İş Yapıyor?

NATO Altyapı ihalelerine katılan Maktaş Mühendislik firmasının sahibi olan Aziz Yıldırım, 1990-1992 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yönetiminde görev almıştır. 1998 yılında yapılan kongrede Fenerbahçe'nin başkanı olmuş ve bu görevi halen sürdürmektedir.

Aziz Yıldırım Fenerbahçe'yle Kaç Sezon Şampiyon Oldu

Yıldırım'ın başkanlığı döneminde Fenerbahçe, futbol takımıyla 6 lig şampiyonluğu ve 8 lig ikinciliği yaşamıştır. Aynı sezonda futbol, kadınlar ve erkekler basketbol, kadınlar ve erkekler voleybol branşlarında 5'te 5 şampiyonluk elde etmiştir. Başkanlık döneminde kulüp yatırımlarına da büyük önem vermiş, Şükrü Saraçoğlu Stadı'nı yeniden inşa etmiş ve Ülker Sports Arena gibi modern tesisler kazandırmıştır.

30397489 0407 4916 Ab56 Ca30908Ec789

Aziz Yıldırım Şikeci mi?

Aziz Yıldırım, Fetö Terör Örgütünün kumpası nedeniyle 3 Temmuz 2011'de "Ekonomik çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek" ile "şike yapmak" suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Aziz Yıldırım Evli mi?

Üç çocuk babası olan Yıldırım, ilk eşi Yıldız Yıldırım'dan boşandıktan sonra Gonca Çelikkıran ile evlenmiştir. İkinci evliliğinden bir kız çocuğu olan Yaz, Yıldırım'ın aile hayatındaki sevinç kaynağıdır.

Kaynak: Haber Merkezi