Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Beşiktaşlı yöneticilerin Jose Mourinho ile ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi. Yıldırım, "7 milyona gelecekse biz çekilelim. Beşiktaş'ın böyle bir gücü yok, ayıp. Mourinho'ya söyleriz ‘anlaşıyormuşsun’ deriz biz çekiliriz. Bazı insanların tetikçiliğini yapmaya kalkışıyorlar. Beşiktaş'a yakışmıyor. Ben Aziz Yıldırım olarak Süleyman Seba ile başkanlık yaptım, bu değeri iyi düşünsünler, iyi taşısınlar" şeklinde konuştu.

Yıldırım'dan Seçim Öncesi Açıklamalar

Fenerbahçe Kulübü Başkan adayı Aziz Yıldırım, 30-31 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olağan seçimli genel kurul öncesi Kadıköy'deki seçim ofisinde kongre üyeleriyle buluştu. Yıldırım, kulübün son dönemde yaşadığı olumsuzluklara dikkat çekerek, "2018'den itibaren kulüpte herhangi olumlu bir gelişme yaşanmadı. Bir tane çivi bile çakmadılar. Boya badana bile yapılmadı. Herkes şikayet ediyor. 2018'de planlarımız neyse onları uygulayacağız" dedi.

Antalya'da Sıcak Hava ve Yüksek Nem Tatilcileri Sahillere Yönlendirdi Antalya'da Sıcak Hava ve Yüksek Nem Tatilcileri Sahillere Yönlendirdi

A W210433 02

Şampiyonluk ve Adaylık İlişkisi

Yıldırım, önümüzdeki hafta düzenleyeceği toplantıda şampiyonluk kaybını detaylı şekilde açıklayacağını belirterek, "Dış güçler, yan etkenler bunları bırakacak. Şampiyonluğu inşallah kazanırız. Kazanalım ben adaylıktan çekileyim, benim adaylığım önemli değil. Fenerbahçe mutlu olsun" ifadelerini kullandı.

Federasyon ve Kurumsallaşma

Başkan olması halinde federasyon seçimlerinde tarafsızlığın sağlanması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, "Federasyon önce tarafsız olmalı, bunun oluşturulması lazım" dedi. Yıldırım ayrıca, Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonluklarıyla ilgili olarak da belgelerle durumu tasdik ettireceğini ve federasyona götüreceğini ifade etti.

Mourinho İddialarına Yanıt

Portekizli teknik adam Jose Mourinho ile ilgili çıkan haberlere de değinen Yıldırım, "Mourinho ile yüz yüze görüşme yaptık ve 2 saat konuştuk. Beşiktaş 7 milyon Euro'ya anlaştık diyormuş, üstüne 5'te ben vereyim 12'ye anlaşsınlar getirsinler. Yalan konuşuyorlar. Mourinho ile görüştük. Beşiktaş ile böyle bir konuşmalarının olmadığını söyledi" şeklinde konuştu.

A W210433 01

Derbi ve Gelecek Hedefleri

Geçtiğimiz hafta oynanan derbi maçına da değinen Yıldırım, "Biz 20 sene Galatasaray'a yenilmedik, yenerken de neticeler aldık. Galatasaray'a karşı bir üstünlüğümüz vardı, son dönemlerde bunu biraz kaybettik. İçeride yenildik 20 senelik serimiz bitti. Bu maç gittik, yendik ve çocuklar mutlu oldu. Galatasaray'ı biz her zaman yeneriz, bizim takım güçlü bir takım" ifadelerini kullandı.

Mourinho Etkisi ve İlerleyen Süreç

Son olarak, Yıldırım, açıklamalarının ardından Mourinho ile çalışan oyuncuların derbide etkilendiğini belirterek, "Yeni birisi gelecek olursa olumlu yönde daha farklı şekilde oynamış olabilirler. Bir katkı olmuştur" dedi.

Kaynak: İHA