Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları Genel Başkanlığı için yeniden aday olduğunu açıkladı. Nazlıaka, 'Her gün evde, işte, sokakta, otobüste öldürülen, tac*ze ve tecav*ze uğrayan kız kardeşlerimizin hakkını savunmak için adayım. Kadınların nasıl giyineceğinden, nasıl konuşacağına; kaç çocuk doğuracağından ne zaman evleneceğine kadar dikte eden, bize 'itaat et, rahat et' diyerek pasif rol biçenlere hadlerini bildirmek için adayım' dedi.

34Bbc208 30Cb 48F4 B63C Ad015E0Dcc05 W Result

'Mücadelemiz Başarıyla Taçlanacak'

CHP Kadın Kolları, 4 Ağustos 2024 tarihinde 15’inci Olağan Kurultayı'nı gerçekleştirecek. Mevcut Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, CHP Genel Merkez binası önünde yaptığı basın açıklamasıyla başkanlık için tekrar aday olduğunu ilan etti. Nazlıaka’ya il kadın kolları başkanları eşlik etti. Nazlıaka, 'Siyasete adım attığım günden beri inandığım tek şey, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, 'Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.' Bu inançla kadın hakları, adalet ve Cumhuriyet için çalışmaya devam edeceğim' dedi.

0D21Fd7D D77C 49A7 8C61 91Cd6A32B3Eb W Result

'Dört Yıl Önce Başladığımız Yolu Sürdürüyoruz'

Dört yıl önce CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığına aday olurken 'Kotalar bize dar, rotamız iktidar' diyerek yola çıktıklarını hatırlatan Nazlıaka, 'Bu süreçte ilçe ve il kongrelerimizi tamamlayarak, 4 Ağustos'ta Büyük Kadın Kolları Kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Kadın kollarındaki mücadelemizi daha da ileriye taşıyacağız' ifadelerini kullandı.

2C6Ce147 4479 4081 94Cf 3D56Cce57263 W Result

'YaşamHak Projesi ile 81 İle Ulaştık'

Nazlıaka, YaşamHak projesi ile kadına yönelik şiddetle mücadele ettiklerini belirterek, 'İstanbul Sözleşmesi'nin bir maddesini hayata geçirerek, 7/24 faaliyet gösteren Alo Şiddet Hattı ile şiddet mağduru kadınlara destek verdik. Projemiz kapsamında YaşamHak otobüsümüzle 81 ile giderek mağdur kadınlarla buluştuk' dedi.

'Deprem Bölgelerinde YaşamHak Konteynerleri Kurduk'

Kahramanmaraş merkezli depremde etkilenen 11 ilde YaşamHak konteynerleri kurarak kadınların ve çocukların ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Nazlıaka, '41 gün boyunca deprem bölgesinde kaldım ve halkımızın yanında oldum' dedi.

'Haklarımızı Savunmaktan Asla Vazgeçmeyeceğiz'

Nazlıaka, CHP olarak toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlama hedeflerine kararlılıkla devam ettiklerini vurguladı. 'Siyasi Partiler Yasası’nda değişiklik önerdik ancak AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Mücadelemiz sürüyor' diye ekledi.

B31F66F7 8Fd3 4Bde 89E9 A594A23020D4 W Result

'Kadın Sporcularımızla Gurur Duyuyoruz'

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın başarılarıyla gurur duyduklarını belirten Nazlıaka, 'Kadın sporcularımızın başarılarını engellemeye çalışanları kınıyorum' dedi.

'Kadın Cinayetlerini Durdurmak İçin Mücadeleye Devam'

Kadın cinayetlerine karşı mücadeleyi sürdüreceklerini ifade eden Nazlıaka, 'Kadın cinayetlerine sadece 'sayı' olarak bakılmasına karşı durarak, bu mücadeleyi büyüteceğiz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını Marmaris'te kıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını Marmaris'te kıldı

'Yoksulluğu Yönetmek Değil, Bitirmek İçin Çalışacağız'

Nazlıaka, kadınların ekonomik bağımsızlığını sağlama hedeflerini vurguladı. 'Kadınların meslek sahibi olmasını ve istihdama katılmasını teşvik etmek için çalışacağız. Yoksulluğu yönetmek değil, bitirmek var' dedi.

'Kadın Hakları İçin Adayım'

Aylin Nazlıaka, 'Kadınların kazanılmış haklarını savunmak ve gasp edilen haklarımızı geri almak için adayım. Her gün evde, işte, sokakta, otobüste öldürülen kız kardeşlerimizin hakkını savunmak için adayım' diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Sözcüsü Yücel'den Erdoğan'a Menderes Çıkışı! "Hatıralarını Sömürdün" CHP Sözcüsü Yücel'den Erdoğan'a Menderes Çıkışı! "Hatıralarını Sömürdün"

Kaynak: ANKA