Osmaniye'de Roma Dönemi hazinesi: 80 gümüş sikke ele geçirildi Osmaniye'de Roma Dönemi hazinesi: 80 gümüş sikke ele geçirildi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm verileri ve Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin restorasyonunun arasında olduğu gündeme ilişkin konuları değerlendirmek üzere Atatürk Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ayasofya Camii'ne girişlerin 15 Ocak itibarıyla yabancı turistler için ücretli olacağını açıkladı. Ersoy, yaptığı açıklamada, 'Ayasofya'da ziyaretçi yönetim uygulamasına geçiyoruz. Ziyaret kalitesi ve güvenliği artırılmış olacak. Gözbebeği camimiz insanlığın ortak mirası cazibe merkezimiz Ayasofya koruma odaklı çok iyi ekosisteme dahil edilmiş olacak' dedi.

Türk vatandaşlarının ibadet yerlerinde değişiklik yok

Mehmet Nuri Ersoy, 'İbadet amacıyla camiyi ziyaret eden Türk vatandaşlarının ibadet yerlerinde değişiklik yok. Yabancı vatandaşların ziyaretleri için giriş kapısını değiştiriyoruz. Üst kottaki Topkapı Sarayı'nın olduğu üst kottaki kapıdan alıp galeri var, galeriyi hizmete alıp gezdirip çıkış kapısından çıkmalarını sağlıyoruz' diye konuştu.

Kaynak: Tayfun Akyatan