Fenerbahçe'nin yaz transfer döneminde Almanya'nın Hoffenheim takımına satışını gerçekleştirdiği Attila Szalai, şimdi de Freiburg'a kiralık olarak transfer oldu. Hoffenheim'da forma şansı bulmakta zorlanan 26 yaşındaki Macar stoper, imza töreninde transferinin nedenlerini açıkladı.

Manavgat’ta Futbol Karşılaşmasında Taşlama Olayı: 5 Kişiye Hapis Cezası Manavgat’ta Futbol Karşılaşmasında Taşlama Olayı: 5 Kişiye Hapis Cezası

Attila Szalai, Freiburg'a Kiralandı: Avrupa Şampiyonası İçin Büyük Planlar

Szalai'nin sezonun ilk yarısında sadece 5 maçta süre alması, oyuncunun daha fazla forma şansı bulmak istemesine neden oldu. Euro 2024 öncesi kariyerine yeni bir ivme kazandırmak isteyen Szalai, Freiburg'a imza attıktan sonra yaptığı açıklamada, "Bu yıl Almanya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası ile ilgili büyük planlarım var ve bunun için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Yeni meslektaşlarımı ve yeni kulübümdeki zorlukları gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Attila Szalai, Freiburg'a Kiralandı: Avrupa Şampiyonası İçin Büyük Planlar

Freiburg'un sportif direktörü Klemens Hartenbach da transferle ilgili olarak, "Savunmadaki mevcut durumumuza çok iyi bir çözüm bulduk. Attila'nın uluslararası deneyimi var ve bize hemen yardımcı olabilir. Kendisi sağlamlığı ve mücadele gücüyle savunmamız için her şekilde önemli bir faktör olabilir. Birlikte geçireceğimiz zamanı gerçekten sabırsızlıkla bekliyoruz ve hepimiz hedeflerimize ulaşmak için çok çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi