Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, madde kullandığı iddia edilen bir kişi, kendi evinde annesini bıçakla rehin aldı. Dört katlı bir binanın 4'üncü katında yaşayan 65 yaşındaki Kazım Ateş'in, iddiaya göre, kullandığı maddeye bağlı olarak annesi olan 95 yaşındaki kadını rehin almasıyla korkunç bir olay yaşandı.

Kahramanmaraş'ta İş Kazası: Operatör Hayatını Kaybetti Kahramanmaraş'ta İş Kazası: Operatör Hayatını Kaybetti

Komşuların ihbarı üzerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Komşuların ifadesine göre, Kazım Ateş'in evine polisler gelmeden önce annesini eve kilitleyip şiddet uyguladığı belirtildi. Polis ekipleri, kapıyı kırarak içeriye girdiklerinde Kazım Ateş'in annesini başka bir odaya kilitlediğini tespit etti. Yaşlı kadın, polislerin müdahalesiyle kurtarıldı. Ancak Kazım Ateş, polisleri görünce kendisini evin içinde başka bir odaya kapattı.

'Eve girerek oğlunun evi yakacağını söyledi'

Mahalle sakinlerinden Sercan Ertürk, yaşananları şöyle anlattı: "Kapımız çaldı. Ev sahibi yaşlı kadın 95 yaşında, eşim kapıyı açtığında yaşlı kadın kapıdan bir anda eve girerek oğlunun evi yakacağını söyledi. Biz de polisleri arayarak direkt yardım istedik. Şu an kendisini odaya kilitlemiş. Elinde bıçakla bekliyor. Madde bağımlısı olup olmadığını bilmiyorum ama hap kullanıyormuş. Kendisi 65 yaşlarında. Annesi 95 yaşında."

Kaynak: İHA