Muğla'nın Bodrum ilçesinde iş insanı Kaya Sabancı'nın, Mandarin Oriental Otel'in sahibi, iş insanı Vedat Aşçı ve korumaları tarafından saldırıya uğradığı iddia edilmişti. Astaş Holding, olaya ilişkin yazılı açıklama yaparak Kaya Sabancı'nın iddialarını gerçek dışı, abartılı ve asılsız olarak nitelendirmiştir. Açıklamada, olayın Mandarin Oriental Bodrum Otel'de bulunan Hakkasan restoranında gerçekleştiği ve Vedat Aşçı'nın Kaya Sabancı'nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğradığı belirtilmiştir. Açıklamada ayrıca, Vedat Aşçı'nın kavga ortamının yaşanmaması için çaba harcadığı ve görgü tanıklarının da bu durumu doğrulayacağı ifade edilmiştir. Astaş Holding, Kaya Sabancı'nın iddialarına karşı yasal işlemler başlatacağını ve asılsız suçlamalar karşısında cevap hakkını kullanacağını bildirmiştir.

Kaya Sabancı Kimdir? Kaç Yaşında? Kaya Sabancı Kimin Oğlu? Kaya Sabancı'yı Olayı Ne? Kaya Sabancı Kimdir? Kaç Yaşında? Kaya Sabancı Kimin Oğlu? Kaya Sabancı'yı Olayı Ne?

Astaş Holding'in Açıklaması

Astaş Holding, olaya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermiştir:

  • Mandarin Oriental Bodrum Otel ve yatırımcısı iş insanı Vedat Aşçı’ya Kaya Sabancı tarafından isnad edilen gerçek dışı, abartılı ve asılsız iddialara karşı bu açıklamayı yapma gereğini üzülerek duymaktayız.
  • 20 Haziran 2024 tarihinde otelimiz içerisinde bulunan dünyaca üne sahip restoran zincirinin en önemli halkalarından Hakkasan’ın yaz etkinliğinde tatsız bir hadise yaşanmıştır. Vedat Aşçı davetlilerin huzurunda Kaya Sabancı’nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğramış ve ne yazık ki taraflar arasında arzu etmeyeceğimiz bir olay yaşanmıştır.
  • ASTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, bir kavga ortamının yaşanmaması için büyük çaba harcadığını söyleyerek “Aralarında davetlilerin de olduğu görgü tanıkları da onaylayacaktır. Yargıya intikal eden bu talihsiz olay, şahitler bulunmasına rağmen Kaya Sabancı ve avukatları tarafından maalesef medyaya da yanlış bir şekilde aksettirilmiştir” dedi.

Bodrum'da Skandal! Vedat Aşçı Kaya Sabancı'yı Darp Etti! Hastanelik Oldu! Bodrum'da Skandal! Vedat Aşçı Kaya Sabancı'yı Darp Etti! Hastanelik Oldu!

Tokat Valisi Abdullah Köklü Kimdir? Tokat Valisi Abdullah Köklü Kimdir?
  • Kaya Sabancı tarafından yapılan açıklamalarda sağlık ekiplerinin tesise girişinin otel ve Vedat Aşçı tarafından geciktirildiği ve hatta engellendiğine dair ortaya atılan iddialar, diğer iddialarda da olduğu gibi tamamen asılsız ve gerçeğe aykırıdır. Kamera kayıtlarından da tespit edildiği üzere sağlık görevlileri tesise sorunsuz ve hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapmışlardır.
  • 45 yıldır birçok sektörde faaliyet gösteren, global markaları Türkiye’ye getiren, turizm sektörüne değer katan yatırımlara ve prestijli marka karmasına sahip iş insanı Vedat Aşçı’yı hedef alan bu gerçek dışı suçlamalar karşısında Mandarin Oriental Bodrum Resort olarak yasal işlemler başlatılacaktır.
  • Medyayı ve kamuoyunu yanıltıcı bilgi ve açıklamalarla yanlış yönlendiren asılsız iddialar karşısında cevap hakkımızı kullandığımızı ancak olayların adli makamlara intikal etmesi sebebiyle bundan sonraki sürecin yasal olarak takip edileceğini değerli kamuoyuna saygı ile bildiririz.
Kaynak: Haber Merkezi