Türkiye Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği ve ülkemizin dört farklı şehrinde gerçekleşen Türkiye U16-U18 Bölgesel Seçme Yarışmaları, 10-11 Mayıs 2024 tarihlerinde Antalya, Bursa, Kayseri ve Diyarbakır’da yapıldı. Bu önemli organizasyonda Antalyaspor’un 31 atleti, Antalya’nın yanı sıra Kayseri ve Diyarbakır’da da yarıştı. Kırmızı beyazlı sporcular, toplamda 29 madalya kazanarak organizasyona damga vurdu.

Çeşitli Branşlarda Mücadele

Sporcular, koşu mesafelerinin yanı sıra atmalar ve atlamalar branşlarında da yarıştı. Antalya temsilcisi, 10 altın madalya kazanırken, 11 gümüş madalyayı da hanesine yazdırdı.

Konyaaltı Sahili'nde Fırsat! Büfe Yeri 7 Yıllığına Kiraya Verilecek Konyaaltı Sahili'nde Fırsat! Büfe Yeri 7 Yıllığına Kiraya Verilecek

Hakemler ve Dereceler

Bölge merkezi olarak belirlenen şehirlerdeki atletizm pistlerinde, 200’ün üzerinde hakem görev aldı. Genç atletlerin derecelerini kayda geçiren hakemler, organizasyonun adil ve düzgün bir şekilde yürütülmesini sağladı.

Madalya Kazanan Antalyasporlu Atletler

Altın ve gümüş madalyaların yanı sıra, 8 bronz madalya da kazanan Antalyasporlu atletler, toplam madalya sayılarını 29’a çıkararak organizasyonu tamamladı. 

Kaynak: Antalyapor/Bülten