Türkiye Triatlon Federasyonu ve Mersin Yenişehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen ve 2024 Türkiye Triatlon Şampiyonası'nın ilk ayağı olan Yenişehir Triatlonu, 20-21 Nisan 2024 tarihlerinde Mersin'in merkez ilçelerinden Yenişehir'de gerçekleşti. Antalyaspor triatlon takımı, zorlu yarışlarda Mersin'den 2 altın 1 bronz madalya ile ayrıldı.

Antalyaspor Triatlon takımı Mersin'de başarıyla madalyaları topladı

Kırmızı Beyazlı Takımın Performansı

Ülkemizden ve dünyadan birçok sporcunun katıldığı organizasyona Şükrü Sinan, Cemil Yıldızhan, Oğuz Bodur, Necati Şevik, Osman Demiratar ve Tatiana Vukolova kadrosuyla katılan Antalyaspor triatlon takımı, 1.5 kilometrelik yüzme, 40 kilometrelik bisiklet ve 10 kilometrelik koşu etaplarında ter döktü.

Antalyaspor Triatlon takımı Mersin'de başarıyla madalyaları topladı

Zorlu Mücadele ve Başarı

Sabah 06.45'te başlayan yarışlarda, 22 derecelik deniz suyu ve 23 derecelik hava sıcaklığı sporcuları zorladı. Bisiklet etabının son bölümünde etkisini yoğun bir şekilde gösteren rüzgâr, sporcuları olumsuz etkiledi. Ancak Antalyasporlu triatloncular, bisiklet etabını tamamlayarak koşu etabına geçti.

Galatasaray'ın Konyaspor Maçı Kamp Kadrosu Açıklandı! O İsim Kadroya Girdi! Galatasaray'ın Konyaspor Maçı Kamp Kadrosu Açıklandı! O İsim Kadroya Girdi!

Antalyaspor Triatlon takımı Mersin'de başarıyla madalyaları topladı

Madalya Kazanan İsimler

Yarışın resmi sonuçlarına göre, Antalyasporlu triatletler Tatiana Vukolova ve Cemil Yıldızhan kendi yaş gruplarında birinci olurken, Şükrü Sinan ise kendi yaş grubunda üçüncü olarak Antalyaspor'un Mersin'deki madalya sayısını üçe çıkardı.

Kaynak: Antalyaspor/Bülten