59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun heyecanı, 4. gün Marmaris-Bodrum etabıyla doruk noktasına ulaşıyor. Kuşadası-Spil Dağı olarak bilinen 6. etapta, bisikletçiler yolculuğuna Kuşadası'ndan başlayarak Selçuk, Özdere, Gümüldür, Yeniköy, Menderes, Havalimanı Kavşağı, Kısıkköy, Yeşilköy, Karaağaç, Nazarköy ve Kemalpaşa güzergahını takip ederek Spil Dağı'na ulaşacaklar.

İzmir Etabı'na Odaklanıyor

Turun 7. etabı olan İzmir etabı, Çeşme Kalesi'nden başlayacak. Bisikletçiler, Ilıca, Şifne, Germiyan, Ildır, Urla-Barbaros Köyü, İçmeler, Urla, Narlıdere ve Balçova rotasını takip edecekler. Ardından Mustafa Kemâl Sahil Bulvarı'ndan devam ederek, Konak, Bayraklı Sahili ve Anadolu Caddesi üzerinden Yalı Caddesi'ne ulaşacaklar ve nihayetinde Karşıyaka İskele'nde yarışı tamamlayacaklar. Yarışın 7. etabı ise 27 Nisan Cumartesi günü İzmir'de gerçekleşecek.

Başakşehir Adana Demirspor maçı hazırlıklarını tamamladı Başakşehir Adana Demirspor maçı hazırlıklarını tamamladı

A W189234 01

Vali Elban, Yarışa Destek Veriyor

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen Türkiye Bisiklet Turu'na destek veren İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, yarışın İzmir'in tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Bisiklet tutkunları ve İzmirlileri yarışı izlemeye davet eden Vali Elban, tur boyunca yapılacak trafik düzenlemelerine dikkat etmelerini ve yarışın final noktası olan Karşıyaka'daki etkinliklere katılmalarını istedi.

A W189234 02

Final Heyecanı Karşıyaka İskelesi'nde

Yarışın 6. etabı olan İzmir Etabı, 125,4 kilometrelik bir parkuru kapsayacak. Bu etap, Cumartesi günü Çeşme Kalesi önünden başlayacak ve İzmir'in çeşitli semtlerinden geçerek Karşıyaka İskelesi'nde son bulacak. Diğer yandan, 26 Nisan Cuma günü gerçekleşecek olan 6. etap Kuşadası-Spil Dağı güzergahında da İzmirlilere trafik düzenlemelerine uymaları çağrısında bulunuldu. Bu etap, Selçuk, Özdere, Gümüldür, Yeniköy, Menderes, Havalimanı Kavşağı, Kısıkköy, Yeşilköy, Karaağaç, Nazarköy ve Kemalpaşa güzergahını takip ederek Spil Dağı'na ulaşacak.

Kaynak: İHA