Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi, Antalya’nın nostaljik sokak satıcılarını konu alan “Naftalin Kokulu Öyküler” adlı tiyatro oyununu sahneledi. Oyun, tiyatro severler tarafından büyük ilgi gördü ve oyuncular, oyunun sonunda alkış yağmuruna tutuldu.

Çeşitli Mesleklerin Öyküleri Anlatılıyor

Oyunda, Konyaaltı’nda seyyar satıcılık yaptıktan sonra Antalya merkeze yerleşen ve sokak satıcılığına orada devam eden insanların öyküleri konu edinildi. Tirmis satan esnaftan bozacı ve şıracıya, sütçüden bohçacıya, a la munite fotocudan, kader kısmetçisine kadar geçmişte Antalya’da yaşamış vatandaşların yakından bildiği sokak satıcılarının öyküleri sahneye taşındı.

Konyaaltı’nda Engelliler Günü Kutlaması Konyaaltı’nda Engelliler Günü Kutlaması

Seyircilerden Yoğun İlgi

Oyun, seyirciler tarafından büyük beğeni topladı. Sahne dekoru ve tiyatro oyuncularının kostümleriyle geçmişe doğru yolculuğa çıkaran oyun, sanatseverlerden tam not aldı. Oyun sonunda oyuncular, dakikalarca alkışlandı.

Belediye Başkanından Teşekkür

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, oyunun oldukça beğeni topladığını belirtti ve oyuna katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti. Esen, Tiyatro Akademisi’nin önümüzdeki süreçte yeni oyunlarla tiyatroseverlerin karşısına çıkacağını belirtti.

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi/Bülten