Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, bir zabıtanın mesai arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürülmesi olayının yargılaması başladı.

Duruşma Detayları

Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Muratpaşa Belediyesi’nde zabıta olarak görev yapan İsmail Kanmaz’ı (60) bıçaklayarak öldüren sanık Erdal V. (36) ile maktulün yakınları ve taraf avukatları hazır bulundu.

Sanığın Savunması

Kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasının ardından söz alan sanık Erdal V, yaklaşık 10 yıldır psikolojik tedavi gördüğünü ve bu rahatsızlıkla ilgili ilaç kullandığını belirtti.

Kütahya'nın Gediz'de yaşlı adam kamyonetin altında kaldı Kütahya'nın Gediz'de yaşlı adam kamyonetin altında kaldı

Sanık, olay günü rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gittiğini ve doktordan rapor talep ettiğini, ancak doktorunun kendisine ilaç yazarak gönderdiğini ifade etti.

Olayın Gelişimi

Erdal V, eve gidip üstünü değiştirdikten sonra görev yaptığı yere doğru gittiğini ve maktul İsmail Kanmaz ile selamlaştığını anlattı. Ardından, öğlen yemeğinde ekmek kesmek için bıçak almaya gittiğini, ancak markette bıçak bulamadığı için bir kasaptan bıçak satın aldığını belirtti.

‘Ne yaptın hastanede deli’

Sanığın ifadesine göre, İsmail Kanmaz kendisini telefonla arayarak büfeye gelmesini istedi. Büfede oturdukları sırada Kanmaz’ın kendisine ‘Ne yaptın hastanede deli’, ‘Ne dedi doktor’ gibi sözler söylediğini ve bu durumun kendisini sinirlendirdiğini belirtti. Ardından büfeye girip bir sigara alıp dışarı çıktığını ve Kanmaz’ın yüzündeki alaycı gülümsemeyi görünce beyninin o şekilde komut verdiğini ifade etti.

Sanığın Durumu

Sanık, belediyede 10 yıldır görev yaptığını, rahatsızlığının ise 8 yıldır devam ettiğini dile getirdi. Ayrıca, maktul ile olaydan 20 gün önce beraber çalışmaya başladıklarını belirtti.

Mahkeme Kararı

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Olayın Detayları

Meydankavağı Mahallesi 12. Cadde’de 27 Şubat’ta büfenin önünde oturduğu sırada mesai arkadaşı Erdal V’nin bıçaklı saldırısına uğrayan İsmail Kanmaz hayatını kaybetmiş, şüpheli ise olay yerine gelen polis ekibine teslim olmuştu. Olay anı cep telefonu kamerasıyla görüntülenmişti.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince “kasten öldürme” suçundan tutuklanmıştı.

Kaynak: AA