Antalya’nın Korkuteli ilçesinde yaşayan fotoğrafçı Yusuf Yıldırım, atıyla Kızılcadağ Mahallesi’nde çıktığı doğa gezisinde dereye düşen yavru yılkı atını kurtardı. Bu anlar, Yıldırım’ın kamerasına yansıdı ve sosyal medyada büyük ilgi gördü.

“Tay Kurtarma Operasyonu”

Yıldırım, yavru atın başında bekleyen annesini sakinleştirdikten sonra tayı kucağına alarak dereden çıkardı. Tayı kurtardıktan sonra, tayı almaya gelen aile bireyleri, kalabalık halde gezen yılkı atları ile bölgeden ayrıldı. Yıldırım, bu anları “Tay kurtarma operasyonu” başlığıyla sosyal medya hesabında paylaştı. Video, 168 bin kez görüntülendi ve 2 bin 106 farklı hesap tarafından paylaşıldı.

Önder Kadın'24 Ödül Töreni'nde Çiğdem Mater’den mektup var Önder Kadın'24 Ödül Töreni'nde Çiğdem Mater’den mektup var

“Dört Nala Geliyorlar, Kaç Yusuf”

Yıldırım’ın çektiği videoda, yaban atlarını izlemeye gittiğini ve dereye düşen tayı gördüğünü anlatıyor. Yıldırım, yılkı atına, “Gelme, kurtaracağım” diye sesleniyor ve tayı kucağına alarak dereden çıkarıyor. Tayı kurtardıktan sonra annesini çağırıyor ve taydan annesine seslenmesini istiyor. Kalabalık bir grubun geldiğini gören Yıldırım, “Annene seslen gelsin, gel takip et beni, hadi yine iyisin. Almaya geliyorlar, baban geliyor kesin. Dört nala geliyorlar, kaç Yusuf” diyor.

“Mutlu Bir Şekilde Kırlarda Koşturmak Beni Çok Mutlu Etti”

Yıldırım, İhlas Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Ramazan Bayramı’nın birinci günü yılkı atlarını izlemeye çıkmıştım. Yılkı atı yavrusunun dereye düştüğünü ve annesinin de başında beklediğini gördüm. Yılkı atı yavrusunun da çıkamadığını görünce annesiyle birlikte ikisine yardım edip, zorlu bir uğraştan sonra annesine teslim ettim ve gönderdim. Ertesi gün de onları mutlu bir şekilde kırlarda koştururken görmek, beni çok mutlu etti” dedi. Bu olay, doğa ve hayvan sevgisinin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak: İHA