Antalya'da turizm sezonunun yaklaşmasıyla birlikte, kent merkezi ve 19 ilçede gerçekleştirilen 'Huzur Akdeniz' operasyonuna 50'si motorize, toplamda 250 ekip ve 4 bin polisin katıldığı belirtildi. Operasyon, hava ve deniz destekli olarak koordine edildi.

Hava ve Deniz Destekli Operasyon

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından dün akşam saat 22.00'de başlatılan 'Huzur Akdeniz' operasyonunda, kent genelinde sahil bandında deniz polisi botlarla, havadan da helikopter ve dron desteği sağlandı. Operasyon kapsamında trafik denetimleri de ayrıca önem arz etti. Emniyet, 658 kilometrelik sahil bandında güvenliği sağlamak için büyük çaba harcadı.

Antalya'da turizm öncesi 'Huzur Akdeniz' operasyonu

Şüpheli Şahıslara Yönelik Denetimler Gerçekleştirildi

Operasyonun amacıyla ilgili konuşan Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, güvenliğin sağlanması ve devamının temini için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti. Çevik, operasyonun esnasında esnafı ziyaret ederek, vatandaşlarla da bir araya geldi. Ayrıca, şüpheli şahıslara yönelik detaylı denetimler gerçekleştirilirken, kimlik sorgulaması, üst arama ve işyeri denetimleri yapıldı.

Vatandaşların Güvenliği Öncelikli

Orhan Çevik, yapılan operasyonun Antalya'nın dünyanın en güzel ve en güvenli kenti olduğunu vurguladı. Vatandaşların huzur ve güvenliği için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Çevik, bu tür operasyonların devam edeceğini belirtti.

Burdur'da Korkunç Kaza! Kamyonet ve Motosiklet Çarpıştı Burdur'da Korkunç Kaza! Kamyonet ve Motosiklet Çarpıştı

Antalya'da turizm öncesi 'Huzur Akdeniz' operasyonu

"Suç ve Suçlularla Mücadele Kararlılıkla Sürdürülecek"

Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, operasyonun temel amacının suç ve suçlularla mücadele olduğunu vurguladı. Devletin gücünü vatandaşa yansıtarak, halkın devlete olan güvenini artırmayı hedeflediklerini belirten Çevik, "İlimizde suç örgütleri falan kalmadı Allah'a çok şükür. Sezon açıldı ve eğlence sektörleri başladı. Yerli yabancı herkes geliyor artık. Dolayısıyla vatandaşımızın huzur içerisinde burada tatilini geçirmesi için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz" dedi.

Kaynak: İHA