Antalya’da 7-12 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Tenis Federasyonu’nun tekerlekli sandalye kategorisi tenis organizasyonu BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası’nın basın toplantısı gerçekleştirildi.

BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası

Uluslararası Tenis Federasyonu’nun tekerlekli sandalye kategorisindeki en önemli tenis organizasyonu olan BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası’nın basın toplantısı, Antalya Megasaray Tenis Akademisi’nde gerçekleşti. 21 ülkeden 44 takım ve 140 sporcunun yer alacağı organizasyon için açılış seremonisi düzenlendi.

Toplantıya Katılanlar ve Açıklamalar

Toplantıya Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Uluslararası Tenis Federasyonu Tekerlekli Sandalye Tenis Başkanı Alistair Williams, milli tenisçi Uğur Altınel ve Hollandalı tenisçi Diede de Groot katıldı.

İlk olarak söz alan Uluslararası Tenis Federasyonu Tekerlekli Sandalye Tenis Başkanı Alistair Williams, bu organizasyonun Türkiye’de dördüncü kez gerçekleştirildiğini ve ilk defa Megasaray’ın ev sahipliği yaptığını belirtti. Williams, burada performans gösteren oyuncuların birçoğunun Paris’te gerçekleştirilecek olan Paralimpik Olimpiyatları’na da katılacaklarını söyledi.

Milli tenisçi Uğur Altınel, Türkiye’nin Dünya Kupası’nda oynamanın kendilerini gururlandırdığını ve hedeflerinin burada kupayı kaldırmak olduğunu belirtti. Hollandalı tenisçi Diede de Groot ise, Hollanda’nın tekerlekli sandalye tenisinde çok başarılı olduğunu ve yine şampiyon olmak istediklerini ifade etti.

İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği askıya alındı: İşte detaylar! İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği askıya alındı: İşte detaylar!

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Türkiye’nin birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapmayı sürdürdüğünü vurguladı ve Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) başkanının, Türkiye’nin bu turnuvaları ne kadar çok hak ettiğini kendilerine söylediğini belirtti.

Türkiye’nin Yarışacağı Kategoriler

Türkiye, organizasyona Erkekler ve Quad kategorilerinde dahil olacak. Sinem Oğuz’un kaptanlığını yaptığı Quad Milli Takımı’nda dünya 12 numarası Ahmet Kaplan, dünya 15 numarası Ali Ataman, dünya 18 numarası Uğur Altınel ve dünya 33 numarası Fatih Karataş mücadele edecek. Selahattin Alptekin’in kaptanlığını yaptığı Tekerlekli Sandalye Erkekler Milli Takımı’nda ise Emirhan Toper, Hakan Güngör, Hüseyin Erkan Çelik ve Turan Akalın yer alacak.

Kaynak: İHA