Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, bir iş yerine siyasi parti broşürü bırakmak isteyen kişiler ile iş yeri sahibi arasında çıkan tartışma, 1 kişinin ölümü ile sonuçlandı. Olayın yaşandığı iş yerine daha sonra pompalı silahla saldırı düzenlendi.

Manavgat'ta Otomobil bariyerlere çarptı: 1 yaralı Manavgat'ta Otomobil bariyerlere çarptı: 1 yaralı

Olayın Detayları

21 Mart günü saat 12.00 sıralarında Güzeloluk Mahallesi 1830’uncu Sokak’taki bir şarküteri dükkanında meydana gelen olayda, CHP’nin seçim otobüsünden inen kişiler, dükkana broşür bıraktı. İş yeri sahibi Sinan E., broşürleri bırakanları uyararak dükkândan çıkmalarını istedi. Bunun üzerine o sırada markette olan Ahmet B. ile iş yeri sahibi arasında tartışma çıktı.

Tartışma, Ahmet B.'nin yeğenleri Haktan Faik Çoban ile Burak Devran Çoban’ın da dahil olmasıyla kavgaya dönüştü. Yaşanan arbede sırasında dükkan sahibi Sinan E., çekmecedeki tabancasını çıkarıp tek el ateş etti. Haktan Faik Çoban’ın karnından girip çıkan mermi, Burak Devran Çoban’ın karnına isabet etti. Haktan Faik Çoban, hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Olayın Kameralara Yansıması

Yaşanan olay, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, broşürü iş yerine bırakan Ahmet B. ile Sinan E.'nin bir süre tartıştığı, Ahmet B.'nin eline aldığı ürünleri market içine fırlattığı görüldü. Sinan E., Ahmet B.'ye tokat atarken, kavga iş yerinin dışına taştı. Taraflar ayrılırken, Ahmet B.'nin 2 yeğeninin durumu görüp dayılarıyla birlikte iş yerine geldiği ve Sinan E.'yi darbettiği görüldü. Sonrasında Sinan E.'nin tezgahtan çıkardığı tabancayla tek el ateş ettiği de görüntülere yansıdı.

Tutuklamalar

Kardeşlerden Haktan Faik Çoban’ın ölümüne, Burak Devran Çoban’ın yaralanmasına neden olan Sinan Elbir, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı. Diğer yandan yine parti broşürü nedeniyle Elbir’i darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan Ahmet Boz da ‘yaralama’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pompalı Tüfekle Saldırı

Olayın yaşandığı iş yerine, pompalı tüfekle saldırı düzenlendi. Olayın yaşandığı günün gecesinde saat 02.30 sıralarında yüzünü kapatan bir kişinin iş yerinin önüne geldiği, elindeki pompalı tüfekle 3-4 kez ateş edip kaçtığı görüldü. Bu anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansırken, polis şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Kaynak: İHA