Antalya’nın Muratpaşa ilçesi, Güzeloluk Mahallesi’ndeki bir şarküteri dükkanında, dün saat 12.00 sıralarında şok edici bir olay yaşandı. CHP’nin seçim otobüsünden inen kişiler, dükkana broşür bıraktı. İş yeri sahibi Sinan E., broşürleri bırakanları uyararak dükkândan çıkmalarını istedi. Ancak bu durum, iş yeri sahibi ile Ahmet B. arasında tartışmaya yol açtı.

Tartışmanın Kavgaya Dönüşmesi ve Sonuçları

Tartışma, Ahmet B.'nin yeğenleri Haktan Faik Çoban ve Burak Devran Çoban’ın da dahil olmasıyla kavgaya dönüştü. Kavga sırasında Sinan E., çekmecedeki tabancasını çıkarıp tek el ateş etti. Tek kurşun, önce Haktan Faik Çoban’ın karnından girip çıktı, ardından Burak Devran Çoban’ın karnına isabet etti. Bu olay sonucunda Haktan Faik Çoban hayatını kaybetti, Burak Devran Çoban’ın tedavisi ise devam ediyor.

Ambulans Ekibine Saldıran Jandarma Uzman Çavuş Açığa Alındı Ambulans Ekibine Saldıran Jandarma Uzman Çavuş Açığa Alındı

Olayın Güvenlik Kamerasına Yansıması

Yaşanan olay, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Ahmet B.'nin eline aldığı ürünleri market içine fırlattığı, Sinan E.'nin Ahmet B.'ye tokat attığı ve kavganın iş yerinin dışına taştığı görülüyor. Ayrıca, Ahmet B.'nin yeğenlerinin durumu görüp dayılarıyla birlikte iş yerine geldiği ve Sinan E.'yi darbettiği, sonrasında Sinan E.'nin tezgahtan çıkardığı tabancayla tek el ateş ettiği de görüntülere yansıyor.

Zanlının Savunması

Olayın ardından gözaltına alınan ve sorgusu tamamlanan Sinan E., adliyeye sevk edildi. Gazetecilerin “Neden yaptınız?” sorusuna katil zanlısı “Canımı kurtardım” diyerek cevap verdi. Bu ifade, olayın ardından ortaya çıkan en dikkat çekici detay oldu.

Kaynak: İHA