Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 12 Şubat’ta Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde yaşanan sel felaketinde mağdur olan 574 kişiye 10 bin TL nakit yardım yapıldığını duyurdu.

Sel Felaketinin Ardından Destek

Böcek, sel felaketinin ardından Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde mağdur olan vatandaşların yaralarını sarmak için yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Bu süreçte, en çok etkilenen mahallelerde hayatın normale dönmesi ve vatandaşların yaralarının sarılması için 2 bin 403 personelle çalıştıklarını ifade etti. Böcek, “Vatandaşlarımızın evlerini kısa sürede temizleyerek, gıda, giysi, eşya gibi ihtiyaçlarını acil olarak karşılamıştık” dedi.

Türk Tabipleri Birliği seçime gidiyor! İl il Tabip Odaları Olağan Genel Kurul tarihleri Türk Tabipleri Birliği seçime gidiyor! İl il Tabip Odaları Olağan Genel Kurul tarihleri

Nakit Yardım Hesaplara Yatırıldı

Böcek, sel bölgesinde mağdur olan vatandaşların doğal afet başvurusu üzerine, 574 kişiye 10 bin TL nakit yardımın hesaplara yatırıldığını açıkladı. “Doğal afet yardımı başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlarımıza, Vakıfbank’tan açılan hesaplarına 10 bin TL tutarındaki yardım yatırılmıştır” diyen Böcek, sel mağduru vatandaşların Mart ayına ait ASAT su faturalarının da bir kereye mahsus alınmayacağını belirtti. Böcek, “Vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ve sağlıklı günler diliyorum. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın” diye konuştu.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten