Avrupa Masterler Salon Şampiyonası'nda fırtına gibi esen milli atletimiz Çiçek Solon Şensoy, rekorlarına bir yenisini daha ekledi. 17 Mart 2024 Pazartesi günü Polonya'nın Toruń kentinde başlayan organizasyonun 80 yaş klasmanında 60 metre yarışında piste çıkan Şensoy, Polonya'dan iki yeni rekorla döndü.

Toplamda 18 Avrupa ülkesinden, yaşları 35 ile 90 arasında değişen 3442 atletin katıldığı bu büyük organizasyonda, Şensoy'un 60 metreyi 12.56 saniyede tamamlaması dikkat çekti. Bu süre, onun 4. sırayı almasını sağlasa da, aynı zamanda "Tüm Zamanlar Balkan Rekoru" ve "Yeni Türkiye Rekoru" unvanlarını kazanmasına vesile oldu.

Çiçek Solon Şensoy (60M Ilk 4) (1)

Büyük Annesinin İzinden Giden Genç Cimnastikçi Kepez'in Gururu Oldu Büyük Annesinin İzinden Giden Genç Cimnastikçi Kepez'in Gururu Oldu

Şensoy'un Rekorlarla Dolu Kariyeri

Şensoy, geçtiğimiz Şubat ayında Bursa'da düzenlenen Masterler Salon ve Salon Olimpik Deneme Yarışmaları'ndan da 3 Yeni Türkiye Rekoru ile ayrılmıştı. Tecrübeli atlet, bu rekorlarına Polonya'da düzenlenen uluslararası şampiyonada da devam etti ve yükselişte olan form grafiğini koruduğunu kanıtladı.

Gelecek Hedefleri

Çiçek Solon Şensoy, 23-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Arnavutluk'un tarihi öneme sahip kenti olan İşkodra'da düzenlenecek "Speed Masters Athletics Challenge" şampiyonasında yeni rekorlar kırmayı hedefliyor. 

Kaynak: Haber Merkezi