Antalya’da devriye görevi yapan trafik polisleri, yaralı bir sokak köpeğinin başından ayrılmadı. Ayağı sakat olan ve yolun karşısına geçmeye çalışan köpeğin, akan trafikte bir aracın altında ezilmemesi için polisler, köpeğin başında nöbet tuttu.

İzmir sallandı! 4.2 büyüklüğünde deprem! İzmir sallandı! 4.2 büyüklüğünde deprem!

Sokak Köpeği İçin Nöbet

Olay, Çağlayan Mahallesi’nde dün akşam saat 22.00 sıralarında yaşandı. Bölgede devriye görevi yapan trafik polisleri, yolun ortasında bir sokak köpeğini görünce araçların altında kalmaması için harekete geçti. Akan trafik arasındaki köpeği kenara alan polisler, köpeğin yürümekte zorlandığını fark edince Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü görevlilerine haber verdi.

A W124589 06

Köpeğin Güvenliği İçin Duba

Hayvan ambulansının gelmesi için bekleyen polisler, yolun kenarında kıpırdamadan yatan köpeği korumak için bir duba getirerek güvenliğini sağladı. Yaklaşık 45 dakika köpeğin başında bekleyip onunla ilgilenen polisler, köpeği kaldırıma çıkarma çabaları sonuç vermedi.

Köpeğin Yürüyüşü

Yattığı yerde güvenliğini sağlayan ve bir yandan da akan trafiği yöneten polisler, köpeğin ayağa kalkıp yürümeye çalıştığını görünce tedavisinin yapılması için engel olmaya çalıştı. Köpeğin önüne geçip durmasını sağlayan polisler, köpeğin bir süre sonra aksayarak da olsa yürüyebildiğini görünce gitmesine izin verdi. Önce kaldırıma, oradan da çimlerin arasına giden köpek bir süre sonra gözden kayboldu.

Kaynak: İHA