2023-2024 eğitim-öğretim dönemi bugün itibariyle resmen sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim okullarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, karne alarak 3 aylık yaz tatiline girdi. İlk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim alan 20 milyondan fazla öğrenci ile 1 milyondan fazla öğretmen, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 11 Eylül 2023'te ders başı yapmıştı. 9 aylık eğitim-öğretim 14 Haziran 2024 itibariyle sona erdi. Antalya’da ise yaklaşık 510 bin öğrenci karnelerine kavuştu. Öğrenciler, 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 9 Eylül 2024'te ders başı yapacak.

CHP’nin Eğitim Maratonu Antalya’da Tamamlandı CHP’nin Eğitim Maratonu Antalya’da Tamamlandı

“YAŞASIN TATİL”

Karne heyecanı taşıyan binlerce öğrencinin duygularına eşlik eden veliler okul önlerinde bekledi. İki çocuğu karne alan bir anne “Kızım 2. sınıfı, oğlum da 10. sınıfı bitirdi ve bugün karnelerini aldılar. İkisi için de zorlu bir eğitim yılı oldu. Kızım geçen yıl öğrendiği okuma yazmayı geliştirip matematikte dört işleme geçerken İngilizce eğitimine de başladı. Oğlum sayısal derslerde zorlandı ama sonunda 11. sınıfa geçmeyi başardı.

Zehra 2

Şimdi tatil zamanı. 3 ay boyunca önce yılın yorgunluğunu atacak, sonra eğlenecek ve nihayetinde de kendilerini geliştirecekleri uğraşlarla zaman geçirecekler ve gözdağımla da olsa kitap okuyacaklar. Bana da sabah uykuların tadını çıkarmak kalacak. Yaşasın tatil!” diyerek çocuklarının heyecanına ortak oldu.

Muhabir: Tuğçe ÇAM