Fotoğraf çekmek, Antalya'nın göz alıcı güzelliklerini keşfetmenin en eğlenceli yollarından biri. Ancak, bu eşsiz şehirde hangi noktalarda en etkileyici kareleri yakalayabileceğinizi merak ediyor musunuz? İşte, kullanıcıların "Antalya'da fotoğraf çekilecek yerler" arayışlarını sona erdirecek cevaplar ve görsel şölen için en ideal mekanlar!

Antalya'nın İlk ve Tek Selfie Müzesi: Selfie Park Antalya

Selfie Park Antalya
Avrupa'nın en büyük selfie müzesi olan Selfie Park, 50 farklı konseptteki odalarıyla sizi farklı dünyalara götürüyor. Muhteşem anılar ve renkli fotoğraflar için ideal bir mekan olan Selfie Park Antalya'da, Dospresso'da tatlı ve kahve keyfi yapabilir, rengarenk fotoğraf odalarında eğlenceli çekimler yapabilirsiniz.

Roma İmparatorluğu'nun Bilim ve Kültür Merkezi: Side Antik Kenti

Side Antik Kenti
Apollon ve Athena tapınaklarıyla ünlü olan Side Antik Kenti, gün batımında eşsiz manzarasıyla büyülüyor. Akdeniz'in en romantik manzaralarından birinde tarihi keşfederken, tapınak üzerindeki Medusa kabartmalarını da unutmayın.

Koru Plajı: Gazipaşa'da Doğal Kaya Havuzları

Gazipaşa - Koru Plajı Doğal Havuzlar
Gazipaşa ilçesinde yer alan Koru Plajı'nın doğu kesiminde bulunan Doğal Havuzlar, kayalıklarıyla ünlüdür. Burası, caretta caretta deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı Akdeniz sahilinin nadir güzelliklerinden biridir. Gün batımında muhteşem manzaralar için ideal bir noktadır.

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı
Antalya'nın en etkileyici doğal güzelliklerinden biri olan Kurşunlu Şelalesi, 18 metrelik yüksekliği ve 7 küçük gölüyle göz kamaştırıyor. 2 kilometrelik kanyon içinde yer alan şelaleler, doğaseverler için vazgeçilmez bir fotoğraf ve keşif noktasıdır.

İbradı Ormana Köyü: Düğmeli Evler

İbradı Ormana Köyü - Düğmeli Evler
Akseki ve İbradı ilçelerinde bulunan Düğmeli Evler, bölgeye özgü mimari yapılarıyla dikkat çekiyor. Toros Dağları'nın sedir ağaçlarından yapılan bu evler, harç veya çimento kullanılmadan inşa edilmiştir.

Sulu Ada: Adrasan Turu

Adrasan - Suluada
Beyaz kumu ve turkuaz suyuyla ünlü olan Suluada, adeta bir cennet köşesi gibidir. Adrasan'dan deniz yoluyla ulaşılabilen Suluada, ortalama 45 dakikalık bir yolculuktan sonra ziyaretçilerini bekliyor. Suluada'da iki farklı plaj bulunmakta olup, arka koy daha sakin bir deneyim sunmaktadır.

Milyonlarca veli okul masraflarıyla baş başa: Okul kitaplarına yüzde 400 zam geliyor! Milyonlarca veli okul masraflarıyla baş başa: Okul kitaplarına yüzde 400 zam geliyor!

Kekova: Gizemli Adalar

Kekova
Antalya'nın batısında, Demre ile Kaş arasında yer alan Kekova, gizemli ve doğal güzellikleriyle ünlü bir adadır. Kekova'nın mavisine hayran kalacaksınız; hatta bu mavilik için özel bir renk tanımı bile yapılmıştır.

Termessos (Güllük Dağı) Antik Kenti

Termessos (Güllük Dağı) Antik Kenti
Antalya'nın kuzeyinde dağlar arasında bulunan Termessos, doğanın sunduğu olanakları en iyi şekilde kullanan antik bir kenttir. Şehir surları, kuleler, tiyatro ve diğer kalıntılar, burayı keşfetmek isteyen ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunar.

Kaynak: Haber Merkezi