Antalya Büyükşehir Belediyesi, gençlerin iş hayatına daha iyi hazırlanmaları için önemli bir adım attı. HUB Antalya Girişimcilik Merkezi’nde düzenlenen “CV Hazırlama Eğitimi' ile gençler, iş başvurularında kendilerini daha iyi ifade etme ve işe alım sürecinde daha az zorlanma becerilerini geliştirdi.

Emsal karar! Devlet okullarında cep telefonu ve sosyal medya yasaklanacak Emsal karar! Devlet okullarında cep telefonu ve sosyal medya yasaklanacak

Antalya'da gençlere yönelik CV hazırlama eğitimi verildi

İşkur’un deneyimli İş ve Meslek Danışmanı Müge Bilen tarafından verilen eğitim, gençlerin iş dünyasına daha hazırlıklı bir şekilde adım atmalarını sağladı. Katılımcılar, CV hazırlamanın yanı sıra işe alım sürecindeki stratejileri ve mülakat tekniklerini de öğrendi. CV çeşitleri, hazırlık aşamaları ve mülakatlarda dikkat edilmesi gereken noktalar gibi konular detaylı bir şekilde ele alındı.

Belediye yönetimine teşekkür ederim

Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Kudret Çeliköz, eğitimden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 'Burada nasıl CV hazırlamam gerektiğini öğrendim. Önemli noktaların ne olduğunu, özellikle nereleri vurgulamamız gerektiğini öğrendim. Antalya Büyükşehir Belediyesi, uzman kadrolarıyla yine güzel bir eğitim verdi. Belediye yönetimine teşekkür ederim' dedi.

Antalya'da gençlere yönelik CV hazırlama eğitimi verildi

Eğitimin bize çok faydası olduğuna inanıyorum

Eğitime katılan bir diğer öğrenci Sinem Karakaş ise, 'CV hazırlamak, kariyer hedefi olan her birey için çok önemli. Güzel bir eğitim aldık. Kısa sürede birçok şey öğrendik. Önemli detaylara hakim olduk. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz ufak hataların dezavantajlarını öğrendik. Bunları nasıl düzeltebileceğimizi öğrendik. Bu eğitimin bize çok faydası olduğuna inanıyorum' ifadelerini kullandı.

Antalya'da gençlere yönelik CV hazırlama eğitimi verildi

Kaynak: İHA