Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşanan şiddetli fırtına ve yağmur, ağaçların devrilmesine ve karayolunda trafik akışının aksamamasına neden oldu.

MEB'den yeni ders: Aile kurmanın fıtrata uygunluğu ortaokul ve liselerde işlenecek MEB'den yeni ders: Aile kurmanın fıtrata uygunluğu ortaokul ve liselerde işlenecek

Fırtına ve Yağmur Ağaçları Devirdi

Meteoroloji tarafından hızı saatte 110 kilometreye ulaşabilecek şiddetli fırtına ve sağanak yağmur uyarısının yapıldığı Antalya’da, Manavgat ilçesindeki rüzgar ağaçları devirdi. Manavgat-Antalya Karayolu D-400 Yavrudoğan Mahallesindeki şiddetli yağmur ve fırtına, refüjdeki ağaçların dallarının kırılmasına ve yola düşmesine neden oldu.

Trafik Akışı Aksadı

Yola saçılan ağaç dalları, trafiğin aksamasına neden oldu. Yoldan geçen araç sürücülerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen Manavgat Bölge Trafik Amirliği ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yolda gerekli önlemleri aldı.

İtfaiye Ekipleri Müdahale Etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Manavgat Birimine bağlı ekipler, yola sarkan ve tehlike arz eden dalları keserek yoldan kaldırdı. Çalışmaların ardından Manavgat-Antalya Karayolunda trafik akışı normale döndü.

Kaynak: Kamer Durdu