Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Fetullahçı Ter*r Örgütü'nün (FET*) Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 9 ilde 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda çanta paniği! Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda çanta paniği!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, Ter*r Suçları Soruşturma Bürosu'nca FET*'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki "mahrem hizmetler" olarak adlandırılan yapılanmasına yönelik soruşturma başlatıldığı bildirildi. Soruşturma kapsamında, sabit telefon hatlarını kullanarak FET*'nün sözde sivil imamlarıyla iletişim kurdukları belirlenen 24 şüpheli hakkında işlem başlatıldı.

Şüpheliler Arasında Mahrem İmam ve Görevdeki Askerler Var

Soruşturmada, 1'i mahrem imam, 14'ü halen görevde olan asker ve 1'i eski askeri öğrenci olmak üzere toplam 24 şüpheli hakkında, Ankara merkezli 9 ilde gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin, FET* ile irtibatlı oldukları ve sabit hatlar üzerinden örgütün sözde sivil imamlarıyla bağlantı kurdukları tespit edildi.

Operasyonlar Devam Ediyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, şüphelilerin yakalanması için eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ve belgeye el konuldu. Operasyonların devam ettiği ve gözaltı işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Kaynak: İHA