Konyaaltı Belediyesi, Anneler Günü'nü kutlama adına özel bir etkinlik düzenledi. "Saksı sizden, çiçek bizden" sloganıyla gerçekleştirilen "Bir Tutam Yeşillik, Bir Dolu Sevgi Anneler Günü Teraryum Atölyesi", vatandaşların ilgisini çekti. HayatPark'ta gerçekleşen etkinliğe katılanlar, anneleri için özel bir çiçek hazırlamanın heyecanını yaşadılar. Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Müge Gezginci Ünsal, etkinliğe başkan adına katılarak katılımcılara eşlik etti.

Mersin Sahnesinde Mabel Matiz ve Manuş Baba Rüzgarı Esti Mersin Sahnesinde Mabel Matiz ve Manuş Baba Rüzgarı Esti

Antalya'da Anneler Günü'ne özel etkinlik: Teraryum atölyesi

Saksılarla Yarışa Girenler!

Sabah saatlerinde başlayan etkinliğe, vatandaşlar büyük bir ilgi gösterdi. Katılımcılar, yanlarında getirdikleri saksı ve teraryum fanuslarıyla birlikte, belediyenin sağladığı çiçek ve bitkileri kullanarak en güzel çiçeği tasarlamaya çalıştılar. Park ve Bahçeler Müdürü Öncü Ceylan Baloğlu, etkinlik öncesinde, "Bir Tutam Bitki, Bir Tutam Sevgi" sloganıyla bir araya geldiklerini belirtti.

Etkinliğe katılanlardan Arzu Kaya, baharı bu şekilde daha güzel karşıladıklarını ifade ederken, diğer katılımcı Selma Kaya ise etkinliği çok keyifli bulduklarını ve buradaki görevli arkadaşların yardımcı olduğunu söyledi.

Kaynak: İHA