Antalya’nın Aksu ilçesinde, Ziraat Mühendisi Emine Aladağ liderliğindeki çiçek üreticileri, Anneler Günü için 100 bin demet çiçek hazırladı. Bu özel gün için, yurt içindeki annelere yönelik bir çalışma yapıldı.

Aksu’da Çiçek Üretimi

Emine Aladağ, 20 yıldır Aksu’da yaklaşık 24 dekar alanda kesme çiçek üretimi yapıyor. Üretiminin yüzde 90’ını yurt dışına ihraç eden Aladağ, bu hafta yurt içindeki anneler için özel bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Antalya'da 19 mayıs coşkusu denizlerde yaşandı: Tekneler Türk bayraklarıyla süslendi Antalya'da 19 mayıs coşkusu denizlerde yaşandı: Tekneler Türk bayraklarıyla süslendi

Anneler Günü İçin Özel Çalışma

Aladağ, “Anneler Günü dolayısıyla çiçek demetleri hazırlıyoruz. Anneyim, dört çocuğum var. Bütün annelerin gününü kutluyorum. Bugün onlar için çalışıyoruz” dedi. Aladağ, bu hafta yurt içine dağıtım yapılacağını ve çiçeklerin yurt içindeki annelere ulaşacağını belirtti.

100 Bin Demet Çiçek, 100 Bin Anne

Aladağ, “100 bin demet çiçek hazırlıyoruz. 100 bin anneye ulaşacak” şeklinde konuştu. Çiçek demetlerinin bu gece teslim edileceğini ve fiyatların oldukça makul olduğunu belirtti.

A W200012 03

Toprağın Değeri ve Anneler Günü Kutlaması

Toprağın önemine de değinen Aladağ, “Toprağın verdiğini hiçbir güç veremez. Topraklarımız değerli. Üretmeye devam edeceğiz” dedi. Aladağ, bu sene çok mutlu bir anneyim. Engelli annesiyim, oğlum yürümeye başladı. Şehit, gazi ve bütün annelerimizin gününü kutluyorum. Hepimize huzurla, güzel bir yılla gelsin" diye belirtti.

Kaynak: İHA