ATM'lerde Değişim! Dikkat Edin Kartınızı Yutabilir ATM'lerde Değişim! Dikkat Edin Kartınızı Yutabilir

Antalya Ticaret Borsası'nın Nisan ayı Meclis Toplantısı, başkanlığını Erdoğan Ekinci'nin yaptığı bir toplantıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, bir aylık döneme ilişkin ATB'nin çalışmaları üyelere sunuldu. Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci'nin yönetiminde yapılan toplantıda, ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, tarım, ekonomi, Antalya ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"İhracata Odaklanmalıyız"

Ali Çandır, Antalya'nın bu yılın ilk çeyreğindeki ihracat performansının düşük olduğunu belirtti. Çandır'a göre, Antalya'nın ihracatında yaşanan düşüş, ülke ortalamasının altında kalmıştır. Bu durumu değerlendiren Çandır, "Bu yılın ilk çeyreğinde Antalya'nın ihracatında yaşanan düşüşün önüne geçmek için ihracata daha fazla odaklanmalıyız" şeklinde konuştu.

IPARD Desteklerinden Yararlanma Çağrısı

Ali Çandır, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından sunulan IPARD hibelerinin artık 81 ilde verileceğini açıkladı. Bu desteğin uzun zamandır 42 ili kapsadığını belirten Çandır, Antalya ve diğer 38 ilin bu hibelerden faydalanması taleplerini ilettiklerini dile getirdi. Çandır, "Başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Bölge Koordinatörü ve Üyelerle Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Program takviminin açıklanmasının ardından Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Bülbül'ün ev sahipliğinde bölge koordinatörü ve üyelerin katılımıyla IPARD hibeleriyle ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi. Ali Çandır, seminerin verimli geçtiğini belirterek, "Üretimin çeşitlendirilmesi, ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması gibi alanlarda proje çağrısı yoluyla destekler sunulan IPARD hibelerinden başta üyelerimiz olmak üzere Antalya olarak en üst seviyede faydalanılmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Hasyurt Tarım Fuarı 8-10 Mayıs'ta

ATB Başkanı Ali Çandır, bu yıl 27’ncisi düzenlenecek Hasyurt Tarım Fuarı’nın 8-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleşeceğini belirtti. Fuarın Türkiye'nin ilk tarım fuarı olduğunu vurgulayan Çandır, etkinliğe davette bulundu.

Kaynak: İHA