Antalya’nın Kaş ilçesi’nde, köpeğine zarar verildiğini iddia eden bir kişi, tartıştığı kişiyi ellerini ve ayaklarını bağlayarak otomobilin arkasında iple 150 metre sürükledi. Şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayın Meydana Geldiği Yer ve Zaman

Olay, Kaş ilçesine bağlı Ova Mahallesi’nde dün meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ş.T. isimli kişi, köpeğine zarar verip kendisine küfür ettiğini iddia ettiği ve psikolojik sorunları olduğu öğrenilen Orhan S.'nin evine giderek tartışmaya başladı.

TÜİK'in Mutluluk Oranı Sokakla Uyuşmadı! Gençler Mutlu Değil TÜİK'in Mutluluk Oranı Sokakla Uyuşmadı! Gençler Mutlu Değil

Tartışmanın Büyümesi ve Sürükleme Olayı

Tartışmanın büyümesi üzerine Ş.T., Orhan S.'yi ellerinden ve ayaklarından bağlayıp ardından iple otomobilinin arkasında 150 metre sürükledi. Bu sırada devriye gezen Kınık Jandarma Karakolu ekipleri, aracı durdurarak Ş.T.’yi gözaltına aldı.

Şüphelinin Gözaltına Alınması ve Serbest Bırakılması

Jandarma ekipleri, ellerini ve ayaklarını çözdüğü Orhan S.’yi tedavisinin yapılması için sağlık ekiplerine teslim etti. Orhan S.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, gözaltına alınan Ş.T. karakoldaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı. Bu olay, hayvan hakları ve insanlık değerleri açısından büyük bir endişe ve öfke uyandırdı.

Kaynak: Antalya Valiliği/Bülten