Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘HobiFest 2024’, Antalya’nın hobi ve macera tutkunlarına unutulmaz bir hafta sonu yaşattı. Türkiye’nin ilk ve tek hobi festivali olan ‘HobiFest 2024’, Cam Piramit alanında büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Renkli Etkinliklerle Dolu Bir Festival

Festival, her yıl binlerce hobi ve macera tutkununu bir araya getiriyor. Bu yıl da 2 gün boyunca birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Doğa sporlarından off-road’a, arama kurtarma ekiplerinden klasik otomobil kulüplerine kadar 70 hobi kulübü, etkinliklerle faaliyetlerini tanıttı ve vatandaşlara farklı deneyimler yaşattı.

Heyecan Dolu Yarışmalar

Festivalde, motosiklet, bisiklet, dağcılık, su sporları, tenis, doğa ve macera sporlarına yönelik pek çok etkinlik düzenlendi. Yarış dronları gösterisi, bisiklet yarışmaları, ok atma müsabakaları gibi etkinliklerle festival renklendi. Ayrıca, Enduro Motor Sporları kulübü çocuklara kros motor sürüş eğitimleri verdi.

Gazipaşa'da Kablo Hırsızlığı Yangına Neden Oldu Gazipaşa'da Kablo Hırsızlığı Yangına Neden Oldu

Jandarma Arama Kurtarma Köpekleri Gösterisi

Jandarma Arama Kurtarma köpeklerinin gösterisi, festivali ziyaret edenlerin ilgi odağı oldu. Kendilerine verilen komutları başarıyla yerine getiren jandarma köpekleri, beğeni topladı.

Katılımcılara Plaket Takdimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, festival alanını ziyaret etti. Hobi kulüplerini tek tek ziyaret ederek, faaliyetleri hakkında bilgi alan Gürbüz, hobi kulüplerine katılımlarından dolayı plaket takdim etti.

Konserlerle Dolu Bir Kapanış

'HobiFest 2024’ün son gününde, dans gösterileri ve konserlerle dolu bir program vardı. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Genç Sahne Konseri, Dance Of Life Halk Oyunları gösterisi, VoSahne ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası’nın konserleriyle festival sona erdi. Antalyalılar, VoSahne’nin seslendirdiği şarkılara eşlik ederek doyasıya eğlendi.

Kaynak: İHA