Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyonda, 135 aranan şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

Eş Zamanlı Operasyon

Emniyet Müdürlüğü birimleri, adli makamlarca haklarında yakalama emri bulunan 'Asayiş ve Diğer Suçlardan Aranan Şahıslar’ın yakalanması için eş zamanlı bir operasyon düzenledi. Bu operasyon, aralarında; adam öldürme, kasten yaralama, hırsızlık, dolandırıcılık, çocuğun cinsel istismarı, cinsel saldırı, yağma, 6136 Sayılı Kanun’a muhalefet, silahla tehdit, hakaret, mala zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, resmi belgede sahtecilik, uyuşturucu madde ticareti bulundurma/kullanma suçlarından aranan şüphelilerin de bulunduğu kişilerin yakalanması için düzenlendi.

Alanya'da Özel Hastanenin Balkonundan Düşen Kişi Yaralandı! Güvenlik Kameraları Saniye Saniye Kaydetti Alanya'da Özel Hastanenin Balkonundan Düşen Kişi Yaralandı! Güvenlik Kameraları Saniye Saniye Kaydetti

Yakalanan Şahıslar ve Hapis Cezaları

Operasyon sonucunda, 10 yıl ile 20 yıl arası hapis cezası olan 4, 5 yıl ile 10 yıl arası hapis cezası olan 7, 2 ile 5 yıl arası hapis cezası olan 18, 2 yıl altı hapis cezası olan 30 şahıs olmak üzere toplamda 59 şüpheli yakalandı. Bu şüphelilerle birlikte toplamda 135 şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edildi. Bu operasyon, Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün suçla mücadeledeki kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Kaynak: Antalya Valiliği/Bülten