Kastamonu il merkezinde bulunan Saraçlar Mahallesi'nde yaşayan 63 yaşındaki Kadriye Mıcık ve 39 yaşındaki kızı Serap Emici, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek muhtarlık seçimlerinde adaylık için yarışıyorlar.

Aynı mahallede yaşayan ve aynı pozisyon için yarışan anne ve kızı, sokak sokak dolaşarak projelerini vatandaşlara anlatıyor ve destek istiyorlar. 

Örgüsüyle Seçim Kampanyası Yürüten Anne

Anne Kadriye Mıcık, diğer adayların kadın muhtarlarla ilgili olumsuz düşüncelerine meydan okuyor. Sokaklarda seçim çalışması yaparken bile örgüsünü elinden düşürmeyen Mıcık, hem el işi yaparak zamanını değerlendiriyor hem de projelerini vatandaşlara aktarıyor.

Örgü

Serap Emici, mahallesinde gençlerin sosyal alanlara erişimini artırmayı amaçlayan projeler üzerinde çalışıyor. Kendi ifadesine göre, gençlere örnek olmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için muhtarlık yolunda adım atmış durumda. Ücretsiz sosyal alanlar ve eğitim fırsatları sunarak gençlerin destekçisi olmayı hedefliyor.

Anne-Kız Rekabetinde İlginç Dinamikler

Anne ve kızın yarışması, ilginç bir rekabet dinamiği yaratıyor. Serap Emici, annesine rakip olmanın getirdiği duygusal karmaşayı dile getirirken, Kadriye Mıcık da kızının aday olma kararını destekleyerek rekabeti kabul ediyor. Ancak her ikisi de birbirlerine karşı olan sevgi ve saygılarını koruyorlar.

İnci Taneleri' ne Yılmaz Erdoğan'dan Yeni Transfer! Havva Öğüt Kimdir? Dizide Devam Edecek mi? İnci Taneleri' ne Yılmaz Erdoğan'dan Yeni Transfer! Havva Öğüt Kimdir? Dizide Devam Edecek mi?

Anne Kız

Umutsuzluk Yerine Umut Dolu Bakışlar

Kadriye Mıcık, geçmişte muhtarlık için aday olmuş ancak seçimleri kazanamamış. Ancak bu sefer umutlu ve kararlı. Mahallesindeki sorunlara çözüm bulmayı ve insanlara yardımcı olmayı hedefliyor. Serap Emici ise gençlerin sesi olmayı ve onların ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Anne Ve Kızının Muhtarlık Yarışı

Anne Ve Kızının Muhtarlık Yarışı2

Mersin'de Deaş Şeriat Hakimi Yakalandı (2) Result

Kaynak: İHA