Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Mahalli İdare Seçimleri sonuçlarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yavaş, seçim sonuçlarını değerlendirirken rakibi Turgut Altınok'a yönelik dikkat çeken ifadeler kullandı.

Belediye binasının bahçesinde toplanan vatandaşlara seslenen Yavaş, Ankara'nın tarih boyunca yaşadığı olaylara atıfta bulunarak, "Ankara'nın kendine gelmiş geçmiş tüm şehitlerin emaneti olduğunu" vurguladı. Yavaş, bu emanete sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtirken, Turgut Altınok'a destek verenlerin bu seçimde kaybetmediğini ifade etti.

YSK'dan Kütahya kararı! Geçersiz oylar yeniden sayılıyor! Sayım yerinde arbede çıktı YSK'dan Kütahya kararı! Geçersiz oylar yeniden sayılıyor! Sayım yerinde arbede çıktı

Yavaş: Şeffaf Katılımcı ve Hesap Verebilir Anlayışla Yöneteceğiz

Yavaş, belediyecilik anlayışlarına ilişkin önemli mesajlar verdi. Ankara'nın sadece bir halka hizmet etmeyi değil, şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışını benimseyeceklerini söyledi. Yavaş, şu sözlerle devam etti:

"Sizlere söz veriyorum; önceki dönemimizde olduğu gibi bu kenti şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir anlayışla yöneteceğiz. Sizden aldığımız paranın hesabını yine kuruşu kuruşuna vereceğiz. Kimseyi ayırt etmeyeceğiz. Ankara'nın sanayisine, tarımına, turizmine, ulaşımına, altyapısına, teknolojisine, eğitimine, kültürüne ve sanatına yatırım yapmaya devam edeceğiz."

Mmm

Yavaş: Adaylarımızın Başarıları

Ayrıca Yavaş, Ankara'nın çeşitli ilçelerinde yapılan seçimlerde elde edilen sonuçlara da değindi. Ayaş, Beypazarı, Güdül, Haymana, Kalecik, Nallıhan, Polatlı ve Şereflikoçhisar ilçelerinde belediye başkan adaylarının kazandığını belirten Yavaş, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Kahramankazan ve Mamak ilçelerinde ise adaylarının önde olduğunu aktardı.

Mm

Kaynak: Haber Merkezi