Ümraniye'de 28 İnşaat işçisi böcek ilacından zehirlendi Ümraniye'de 28 İnşaat işçisi böcek ilacından zehirlendi

Anadolu Otoyolu'nun Sakarya geçişinde meydana gelen bir trafik kazası, iki kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Kazada bir kadın ve bir erkek hayatını kaybederken, bir kişi yaralandı.

Kazanın meydana geldiği nokta, otoyolun Hendek geçişi Balıklıihsaniye mevkii Ankara istikametindeydi. 28 EE 540 plakalı demir boru yüklü Volvo marka bir tır sürücüsü, lastiğinin patlaması sonucu aracını emniyet şeridine çekti. Lastik kontrolü için aracından inen sürücü ile birlikte seyahat eden kişi, bu sırada aynı istikamette ilerleyen hurda yüklü bir Mercedes marka tıra arkadan çarptı.

Kaza sonucunda hurda yüklü tır, bariyerlere çarparak devrildi. Kazada tırın arkasında bulunan Hüseyin ve Sevgi Özdemir isimli kişiler hayatını kaybetti. Tırın taşıdığı demir borular ise camı kırarak dışarı çıktı.

İtfaiye ve Sağlık Ekipleri Olaya Müdahale Etti

Kazanın hemen ardından bölgeye sağlık, itfaiye, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralı tır sürücüsü hastaneye kaldırıldı. Ölenlerin cansız bedenleri ise hastane morguna götürüldü.

Kaza nedeniyle otoyolda tek şeritten trafik sağlanırken, araçların kaldırılmasının ardından trafik normale döndü. Kazaya ilişkin inceleme başlatıldı.

Kaynak: İHA