Altının gram fiyatı, güne artışla başladıktan sonra 2 bin 400 lira seviyesinde işlem görüyor. Dün altının ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,3 azalışla 2 bin 395 liradan tamamladı.

Altın fiyatları yükselişte: Uzmanlar o ayı işaret etti!

Fenerbahçe'nin Hisseleri Yatırımcısına Kazandırmaya Devam Ediyor Fenerbahçe'nin Hisseleri Yatırımcısına Kazandırmaya Devam Ediyor

Altın Fiyatlarında Yaşanan Yükseliş

Altının gram fiyatı, güne yüzde 0,3 yükselişle başladıktan sonra saat 10.30 itibarıyla 2 bin 400 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 4 bin liradan, Cumhuriyet altını ise 15 bin 930 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı da şu sıralarda yüzde 0,2 primle 2 bin 314 dolardan işlem görüyor.

Altın fiyatları yükselişte: Uzmanlar o ayı işaret etti!

Uzman Yorumları ve Öngörüler

Boston Fed Başkanı Susan Collins, faiz oranlarının beklenenden daha uzun süre yüksek seviyede kalması gerekebileceğini belirterek, dezenflasyonda bu yıl ilerleme sağlanamadığına dikkat çekti. Analistler, para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed'in bu yıl yüzde 90 ihtimalle faiz indirimine gideceğini öngörerek, Fed'in ilk faiz indirimi için eylül ayının öne çıktığını belirtti.

Altın fiyatları yükselişte: Uzmanlar o ayı işaret etti!

Günün Önemli Gelişmeleri ve Beklentiler

Bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan'ın Enflasyon Raporu sunumu beklenirken, yurt içinde ayrıca haftalık para ve banka istatistikleri takip edilecek. ABD'de ise İngiltere Merkez Bankasının faiz kararı ve haftalık işsizlik başvurularının önemli olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: Haber Merkezi