Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi, göreve yeni başlayan 70 hemşireye “Genel Uyum Eğitimi” verdi.

Özgür Özel'den Eğitim Sistemi Eleştirisi Özgür Özel'den Eğitim Sistemi Eleştirisi

Sağlıkta Kalite Standartları ve Uyum Eğitimi

Sağlıkta Kalite Standartları gereği, ALKÜ Hastanesi’nde göreve yeni başlayan hemşirelere, kurum hizmet ve süreçlerini tanıtmak ve adaptasyon sürecini hızlandırmak amacıyla kalite yönetim birimi tarafından uyum eğitimi düzenlendi.

Eğitim İçerikleri

Toplantı boyunca katılımcılara; hastane misyonu, vizyonu ve değerleri, fiziki yapısı, el hijyeni, standart enfeksiyon korunma önlemleri, izolasyon önlemleri, hemşirelik uygulamalarında kayıt ve önemi, hasta hakları, çalışan güvenliği ve hakları, hasta güvenliği ve mahremiyeti, temel afet bilinci eğitimi, bilgi güvenliği ve kişisel verilerin korunması ile bebek dostu hastane konularında eğitimler verildi.

Başhekimin Değerlendirmesi

Eğitimleri değerlendiren Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler, “Bu uyum eğitimi, işe yeni başlayan siz değerli sağlık personelimizin iş hayatında ihtiyaç duyacağı bilgi, beceri ve tutumu kazanmanıza ve istenilen etkinlik ve verimlilik düzeyine en kısa sürede ulaşmanıza imkan sağlamaktadır. Amacımız, motivasyonunuzu arttırmak ve sizleri doğru bilgiler ışığında adaptasyon sürecinize katkı sağlamaktır” dedi.

Personelin Soruları

Genel uyum eğitimi sonunda, göreve başlayan personel merak ettikleri soruları Başhekim Doç. Dr. Güler’e yönelterek, bilgi aldı.

Kaynak: İHA