Kahramanmaraş’ın doğal güzelliklerinden biri olan Ali Kayası Cam Teras, hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor. Hem yerel halkın hem de çevre şehirlerden gelen yaklaşık 10 bin kişi, bu benzersiz manzarayı deneyimlemek için tesisleri ziyaret ediyor.

Ali Kayası Cam Teras hafta sonu ziyaretçi akınına uğruyor

Muğla için sağanak yağış ve fırtına uyarısı geldi Muğla için sağanak yağış ve fırtına uyarısı geldi

Ali Kayası Cam Teras, Kahramanmaraş’ın zengin doğal mirasının turizme kazandırılması amacıyla 2021 yılında proje olarak hayata geçirildi ve 2022 yılında yapımına başlandı. 2023 yılında tamamlanarak hizmete açılan tesis, 370 dönümlük bir alanda yer alıyor. Proje kapsamında, 500 metrekarelik cam teras, baraj manzaralı 700 kişilik kafe restoran, ahşap platform yürüyüş yolları, çamlık alanda yürüyüş parkurları ve çocuk oyun alanları ile şehrin en çok ziyaret edilen mekanlarından biri haline geldi.

Ali Kayası Cam Teras hafta sonu ziyaretçi akınına uğruyor

Ali Kayası Cam Teras’a kolay ulaşım sağlamak için 20 kilometrelik yeni bir yol açıldı ve Edebiyat Yolu’na bağlandı. Yeşil ve maviyi bir arada sunan, atmosferi, doğası ve manzarasıyla görenleri kendine hayran bırakan Ali Kayası Cam Teras, hafta sonları şehir, bölge ve ülke genelinden 10 binden fazla misafir ağırlıyor.

Ali Kayası Cam Teras hafta sonu ziyaretçi akınına uğruyor

Ziyaretçilerden Nimet Torun, ‘Şu anda ilk kez geldim buralı olmama rağmen çok merak ediyordum. Aşağıyı net şekilde görsek daha güzel olurdu. Çok güzel bir manzara var’ dedi. Ramazan Kırıcı ise, ‘Manzara gerçekten güzel, yapmışlar ellerine sağlık, biraz daha geliştirilmesini isteriz tabii ki’ diye konuştu.

Kaynak: İHA